Yılmaz Tunç, AK Parti grup başkan vekili oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Yılmaz Tunç, AK Parti grup başkan vekili oldu

Demirören Haber Ajansı - Besti Karalar - Politika
 - Güncelleme:
Yılmaz Tunç, AK Parti grup başkan vekili oldu

AK Parti'de Cahit Özkan'dan boşalan grup başkan vekilliğine, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi.

AK Parti'de Cahit Özkan'dan boşalan grup başkan vekilliğine, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi.

TBMM AK Parti Grubu, Grup Başkanı İsmet Yılmaz başkanlığında toplandı. Kapalı gerçekleştirilen toplantıda, geçen hafta görevden affını isteyen Denizli Milletvekili Cahit Özkan'dan boşalan grup başkan vekilliği için seçim yapıldı. Tek aday olarak gösterilen, Adalet Komisyonu Başkanlığı görevinden istifa eden Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, grup başkan vekili seçildi.

Kapalı grup toplantısının ardından açıklama yapan Tunç, "AK Parti Grup Başkan Vekilliği çok büyük bir sorumluluk, partimizde önemli bir görev. Bu sorumluluğun bilinci içerisinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz, yoğun bir çalışma bizi bekliyor. 2023 seçimlerine bir yıl kaldı. Bu süreç içerisinde yasama çalışmalarımız da yoğun olacak. Milletimizin bizden beklediği yasa teklifleri var. Bunlar tabii Meclis'te yoğun bir çalışmayı gerektiriyor. İnşallah bu sorumluluğumuzun bilinci içerisinde, milletten aldığımız yetkiyle ve Cumhurbaşkanı'mızın, genel merkezimizin, milletvekillerimizin güvenine layık olabilmek için gayret göstereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, açık cezaevlerindeki Covid-19 izinlerinin 31 Temmuz 2023 tarihine kadar uzatılması kararına ilişkin düzenlemeyle ilgili Tunç, "31 Mayıs'tan önce yasalaşması lazım dolayısıyla Meclis'in şu andaki gündemindeki yasaya eklenmesi lazım ki vakit daraldı" diye konuştu.


Demirören Haber Ajansı / Besti Karalar - Politika

Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title