Haberler

Ahmet Davutoğlu: Siyasi ahlak yasasını çıkarmadıkça düzelemezsiniz

Güncelleme:

GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'de siyasi ahlak eksikliğinin bulunduğunu ve siyasi ahlak yasasının çıkarılmadığı sürece düzelmenin mümkün olmadığını söyledi. Davutoğlu ayrıca, AK Parti'lilere cevap veremeyenlere seslenerek, bu iktidardan hesap sormak gerektiğini belirtti.

GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Şimdi Kızılcahamam'da, 'Ne hale düştük' diye samimi bir şekilde soran AK Parti'lilere cevap veremeyenlere sesleniyorum. Ne kadar kamp yaparsanız yapın, isterseniz 365 gün kapanın kamp yapın, siyasi ahlak yasasını çıkarmadıkça düzelemezsiniz" dedi.

Ahmet Davutoğlu, TBMM'de Saadet-Gelecek partileri ortak grup toplantısında konuştu. Davutoğlu, Türkiye'de siyasi ahlak eksikliğinin bulunduğunu kaydederek, "Açık ve net söylüyorum, 2016'da kendilerinin içinden çıktığı, 'Hocam' dedikleri bir Başbakan'a kumpas kuran ve şimdi Kızılcahamam'da, 'Ne hale düştük' diye samimi bir şekilde soran AK Parti'lilere cevap veremeyenlere sesleniyorum. Ne kadar kamp yaparsanız yapın, isterseniz 365 gün kapanın kamp yapın, siyasi ahlak yasasını çıkarmadıkça düzelemezsiniz, düzelemezsiniz, düzelemezsiniz. Hakkın ve halkın rızasını almayanlar, abat olmaz. Sadece şunu söylemiştim, siyasete başlayıp da bitirdiği anda bakarım, izah edemeyeceği hiçbir serveti olmayacak. Allah aşkına kimin izah edebileceği bir kuruşu var şimdi. Onun için bu iktidardan hesap sormak hem bizim üzerimize dinen vacip hem de hukuken bir zaruret değil midir, soracağız" diye konuştu.

'GEREKLİ ADIMLARI ATIN'

Geçen haftaki grup toplantısında Gazze ile ilgili atılması gereken adımları sıraladığını söyleyen Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı, tekrar 'Ey Batı, ey Amerika' diye seslendi. Ben de buradan sesleniyorum; ey Ankara, ey Başkent, ey Erdoğan, gerekli adımları atın. Size söyledik, bu adımları aynı gün atabilirsiniz. Bütün bunları yapmazlar, yapamazlar. Çünkü 'Borç alan emir alır' diye söylerdi ya Sayın Erdoğan, bir yerlerden borç istemeye başladığınızda boynunuz kırık olur. Bunları yapamayanların sözü kime geçiyor? Filistin için bin genç gösteri yapıyor, demokratik bir hak. Gençleri tutukluyorlar" dedi.

'BUZDOLABI VAR; İÇİNDE MEYVE, SEBZE YOK'

Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir ise iktidarın hatalı ve yanlış politikaları olduğunu, bunun maliyetini halka ödettiğini söyleyerek, "Kişi başına tüketilen meyve ve sebze miktarına baktığımız zaman, eğer bunlarda da bir düşme meydana geliyorsa bir sebep vardır. Burada bir yanlış politika vardır. Bir dönem ifade edildi; 'Bizden önce buzdolabı yoktu.' Diyelim ki öyle, öyle değil; ama öyle olsun. İyi de bugün siz varsınız, buzdolabı da var ancak içinde yeteri kadar meyve, sebze yok. Bazı buzdolaplarında ürünlerin çoğu yok, et yok, süt yok, süt ürünleri yok. Bir başka ifadeyle temel gıda olarak nitelendireceğimiz, çocuklarımızın beslenmemizi sağlayacak olan gıda ürünleri yeteri kadar değil" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Bakmadan Geçme

İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor? Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? Bilgisayar Programcılığı taban puanları açıklandı mı? 2024 Bilgisayar Programcılığı taban puanları! Bisiklet parkurundaki gençlere saldırı! Olay ne, nerede oldu?
Özel Harekat Başkanı'nın Bahçeli'nin elini öpmesi Ankara'yı karıştırdı: Derhal emekli edilmeli

Özel Harekat Başkanı'nın Bahçeli'nin elini öpmesi Ankara'yı karıştırdı: Derhal emekli edilmeli

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title