Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümünde mesaj paylaştı - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümünde mesaj paylaştı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümünde mesaj paylaştı

Son dakika gündem haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümünde mesaj paylaştıCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümünde mesaj paylaştı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın, Kurtuluş Savaşından Cumhuriyet'e uzanan yolda temel kurumların kuruluşuna ev sahipliği yaptığını belirterek, "İstiklal Savaşımızda tarihi bir karargah görevi üstlenen, stratejik kararların alınmasına ve Cumhuriyet'e uzanan yolda temel kurumların kuruluşuna ev sahipliği yapan Ankara'nın başkent olmasının yıl dönümünü kutluyorum. Azim ve kararlılıkla, vatanımızın işgal girişimine karşı sürdürülen mücadelede tarihi bir önem üstlenen Ankara, Cumhuriyetimizin kuruluşu, ilerlemesi ve demokrasinin gelişme sürecinin de merkezidir" ifadelerini kullandı.

Ankara'nın kültürel kimliği ve tarihsel zenginliklerinin korunmasının önemine vurgu yapan Erdoğan, mesajına şöyle devam etti:

"Cumhuriyetimizin gurur verici seviyelere ulaşmasında büyük payı bulunan başkent Ankara'nın, kültürel kimliği ve tarihsel zenginliklerinin korunması büyük önem arz etmektedir. Binlerce yıllık devlet mirasımızın temsilcisi olan Ankara, bundan sonra da ülkemizin gelişmesinde, Cumhuriyetimizin kazanımlarının güçlenmesinde, demokrasimizin ilerlemesinde öncü rol oynamaya devam edecektir. Bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyor, vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

Haber :  ANKARA,


Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title