Polisten Kaçan Araç Sürücüsü Ortalığı Savaş Alanına Çevirdi

Polisten Kaçan Araç Sürücüsü Ortalığı Savaş Alanına Çevirdi

İzmit'te Polisin "Dur" İhtarına Uymayan Otomobil Sürücüsü, Önüne Çıkan Araçlara ve Trafik Lambalarına Çarptıktan Sonra Tem Otoyolunda Yakalandı.

Polisten Kaçan Araç Sürücüsü Ortalığı Savaş Alanına Çevirdi

İzmit'te polisin "dur" ihtarına uymayan otomobil sürücüsü, önüne çıkan araçlara ve trafik lambalarına çarptıktan sonra Tem otoyolunda yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, polis ekipleri durumundan şüphelendikleri S.M. idaresindeki 34 SKZ 08 plakalı otomobili D-100 Yahya Kaptan ışıklarında durdurmak istedi. Polisin "dur" ihtarına uymayan araç sürücüsü, trafik lambalarına çarparak devirdikten sonra yoluna devam etti. Emniyet güçlerinin İzmit istikametinde yolu kesmesi üzerine Kandıra yoluna sapan araç, Solaklar sapağında da "dur" ihtarına uymayarak yine kazaya sebep oldu. Yaptığı kazalar sonrasında adeta hurdaya dönen araç, Tem otoyoluna girdi. Şüpheli araç sürücüsü, yaptığı kazalar sonrasında otomobilin radyatörü parçalanınca Gültepe park alanına girmek zorunda kaldı. Araçta bulunan 3 şahıstan biri kaçarken, S.M. ve yeğeni İ.M. polis tarafından yakalandı. Araç plakasını ve şasi numaralarını sorgulayan polis, araçla ilgili herhangi bir kayda rastlamadı. Araç çekici vasıtasıyla parka çekilirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

(GA-MŞ-CC-Y)