Polisten Çocuklara 155 Polis Bisikleti

Emniyet Teşkilatı'nın 163. Kuruluş Yıldönümü Münasebetiyle Kutlanacak Olan Polis Haftası Etkinlikleri Kapsamında İl Merkezinde 32, İlçelerde İse 9'ar Adet Olmak Üzere Toplam 50 Adet Polis Bisikleti Dağıtıldı. Dağıtımı İl Emniyet Müdürü Burhan Gümüş Bizzat Kendisi ve Şube Müdürleri ile Yaptı.

Polisten Çocuklara 155 Polis Bisikleti

Emniyet Teşkilatı'nın 163. kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutlanacak olan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında il merkezinde 32, ilçelerde ise 9'ar adet olmak üzere toplam 50 adet polis bisikleti dağıtıldı. Dağıtımı İl Emniyet Müdürü Burhan Gümüş bizzat kendisi ve şube müdürleri ile yaptı.

Çocuklara dağıtırken açıklama yapan Emniyet Müdürü Gümüş "Avrupa ülkelerinde 1839 yılından bu yana kullanılan bisikletin bilindiği üzere; insan sağlığına, çevre temizliğine, ekonomiye, park yerinden istifadeye, trafik kazalarının önlenmesine çok büyük katkıları bulunmaktadır.Küresel ısınmaya sebep olan sera gazının yüzde 13'ünü motorlu araçlar oluşturmaktadır. Avrupa ülkelerindeki yüzde 15'lik bisiklet kullanım oranı, ülkemizde yüzde 5 civarındadır. Amacımız Bayburtlu çocuklarımızı bisiklete özendirmek (Toplum Destekli Polis Projemiz kapsamında ) 9â€"10 Nisan'da kutlanacak olan Polis Bayramı nedeniyle çocuklarımıza üzerinde "Polis 155" ibaresi bulunan bisikletleri hediye etmektir.Bu vesileyle; Bayburtlu vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını ve trafik görevlilerine yardımcı olmalarını bekliyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum."dedi.

(YY-İRT-Y) 07.04.2008 19:22 TSİ

Kaynak: İHA