Polisin Elinden Kaçak Şahıs Düzenlenen Operasyon Sonucu Yakalandı

Polisin Elinden Kaçak Şahıs Düzenlenen Operasyon Sonucu Yakalandı

Van'da Hakkında Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Satmaktan 3.5 Yıl Hapsi Kesinleşen ve Hastaneye Sağlık Kontrolüne Getirildiği Sırada Polisin Elinden Kaçan Şahıs, Düzenlenen Operasyonla Yakalandı.

Polisin Elinden Kaçak Şahıs Düzenlenen Operasyon Sonucu Yakalandı

Van'da hakkında uyuşturucu madde bulundurmak ve satmaktan 3.5 yıl hapsi kesinleşen ve hastaneye sağlık kontrolüne getirildiği sırada polisin elinden kaçan şahıs, düzenlenen operasyonla yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, uyuşturucu madde satmak suçundan mahkemeye çıkarılan ve tutuklanan K.S. isimli şahıs, bugün saat 11.20 sıralarında sağlık kontrolü için Van Devlet Hastanesi'ne götürüldüğü sırada polis ekiplerinin elinden kaçtı. Olaydan sonra polis ekipleri alarma geçti. K.S. isimli şahsın gidebileceği yerler ve şehrin giriş çıkışlarında geniş çaplı önlem alındı. Yapılan titiz çalışmalar neticesinde izine rastlanan şahsın gidebileceği birkaç noktaya eş zamanlı baskın düzenleyen polis, Cevdet Paşa Mahallesi Erek Lisesi civarında bir eve operasyon düzenlendi. Operasyon neticesinde K.S. ve Z.E. isimli şahıslar yakalanarak ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alındıkları belirtildi.

Öte yandan polis ekipleri, sabah K.S'nin kaçışının ardından Hatuniye Mahallesi'ndeki bir eve yaptığı operasyon sonucunda ev sahibi Ş.U'nun eşi N.U. evin balkonunda duran ve içerisinde 25 kilogram esrar bulunan çuvalı polise fırlatmasının ardından, Ş.U. ile eşi N.U. yakalandı. Yakalan şahıslar emniyetteki sorgularının ardından çıkarıldıkları adli makamlarca Ş.U. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, N.U. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(ŞAK-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA