Polisin Amansız Hırsız Takibi

Polisin Amansız Hırsız Takibi

Polisin Amansız Hırsız Takibi

POLİSİN AMANSIZ HIRSIZ TAKİBİ

- KİRALIK ARAÇLA HIRSIZLIK OLAYINA KARIŞAN 7 KİŞİ GÖZALTINDA

* Pendik'te kiraladıkları araçla defalarca hırsızlık yapan 2 şüpheli polisin amansız takibinden kaçamadı. Araştırmayı derinleştiren polis ekipleri çalıntı mallarla birlikte 5 kişiyi daha gözaltına aldı.

Pendik'te saat 20.00 sıraları daha önce hırsızlık olayına karıştığı için sivil polis ekiplerince durdurulmak istenen 34 ZE 432 plakalı araç polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. İçinde 2 şüphelisinin bulunduğu aracı yakalamak isteyen polis ekipleri aracın kaçış güzargahı üzerinde önlem aldı. Şüphelilerin buluduğu araç ile polis arasında yaklaşık yarım saat kovalamaca yaşandı. Ankara Caddesi'ne giren araç, Pendik Asayiş Büro Amirliğine bağlı sivil polis ekiplerinin yolu kesmesiyle durduruldu. Şüpheliler araçtan inerek yaya olarak kaçmaya çalıştı. Polis ekipleri de kaçan şüphelileri takip etti. Yaya olarak devam eden kovalamaca sonunda Ü.K ve H.D. isimli 2 şüpheli yakalandı.

Şüphelilerin sorgusunda polis, çalıntı elektronik eşyaların yer bilgisine ulaştı. Adrese yapılan baskında çalıntı 4 adet bilgisayar 2 adet bilgisayar kasası 3 adet LCD televizyon ve çok sayıda cep telefonu ele geçirdi. Baskında 5 kişi daha gözaltına alındı. Şahısların kullandığı aracı ise kiraladıkları öğrenildi. Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.