Polisi Hiç Böyle Görmediniz

Polisi Hiç Böyle Görmediniz

Siirt Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Tarafından "Biz Aracı Olduk Siz Umut Olun" Projesi Kapsamında 430 Öğrenciye Kıyafet Yardımı Yapıldı

Polisi Hiç Böyle Görmediniz

Siirt Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro amirliği tarafından "Biz Aracı Olduk Siz Umut Olun" projesi kapsamında 430 öğrenciye kıyafet yardımı yapıldı, ardından öğrencilere

mini bir konser sunuldu.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapılan programa Vali Musa Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, Emniyet Müdürü Recep Güven, Vali yardımcıları Yunus Sezer, Orhan Burhan, İl müftüsü Faruk Arvasi, Milli Eğitim Müdürü Fikret Eteker, davetliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Toplum Desteli Polislik Büro Amirliği ekipleri okullara yaptıkları ziyarette, terlikli öğrencileri görmelerinin ardından başlayan çalışmalar neticesinde LCW firması ile irtibata geçilerek, 430 öğrenciye kıyafet temini yapıldığı belirtildi.

Bu kapsamda düzenlenen törende

öğrencilerin durumunu anlatan şiiri slayt eşliğinde okuyan polis memuru Necmettin Türkmen salondaki konukları duygulandırdı. Toplum Desteli Polislik Büro Amirliği ekiplerinin faaliyetleri sinevizyon ile sunuldu. Ardından Şehit Davut İlbaş İlköğretim Okulu öğrencisi Kevser Şanlı, polis amcalarına yönelik yazdığı bir mektubu okudu.

Ardından bile korktukları polisin, okullarına gelerek hasta arkadaşlarını doktora götürdüklerini anlatan Şanlı, her konuda yardımlarını esirgemeyen polisi artık bir amca ve ağabey olarak gördüklerini söyledi.

Polis memurları Cihat Karakaya ve Serdar Kocademir tarafından ney ve mini bir konser verildi.

Daha sonra 430 öğrenciye LCW firması tarafından hediye edilen kıyafetleri Vali Musa Çolak verdi. Vali Çolak, polis birlik ve beraberlik için, halkın huzur ve güvenliği için görev yaptığını söyledi.

Kaynak: CHA