Polis Şefleri, Tuna Boyunun Güvenliği İçin Toplandı - Haberler
Haberi Paylaş

Polis Şefleri, Tuna Boyunun Güvenliği İçin Toplandı

CHA - Haberler | Yerel
Polis Şefleri, Tuna Boyunun Güvenliği İçin Toplandı

Almanya'nın Münih şehrinde dün başlayan Uluslararası Polis Şefleri Konferansı'nda uluslararası suçlarla mücadelenin daha da iyileştirilmesi kararlaştırıldı.

Almanya'nın Münih şehrinde dün başlayan Uluslararası Polis Şefleri Konferansı'nda uluslararası suçlarla mücadelenin daha da iyileştirilmesi kararlaştırıldı. Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Tuna nehri bölgesindeki güvenlik işbirliğini daha ileriye götürmek için yaptığı davete çok sayıda yetkilinin katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konferansa, Alman güvenlik birimleri temsilcileri, 12 ülkenin polis şefi, Avrupa Komisyonunun temsilcileri ve uluslararası polis organizeleri Europol, İnterpol ve SELEC'in temsilcileri katıldı. "Katılımcıların burada olması, Tuna bölgesindeki sınırlar ötesi kriminal olaylara karşı mücadelede ortak hareket etme arzusunu gösteriyor." şeklinde konuşan Alman Bakan, Avrupa Birliği (AB) sınırlarının genişlemesiyle vatandaşlara yönelik tehditlerin artmasına asla izin vermeyeceklerinin ve bunun için uluslararası güvenlik işbirliğine ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title