Polis Özel Hareket Haberleri

Polis Özel Hareket haber, Polis Özel Hareket son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Polis Özel Hareket - 11.08.2017
Kaymakama Suikast Girişiminde Bulunup, Astsubayı Şehit Eden 3 Terörist Öldürüldü
SİİRT'in Baykan İlçe Kaymakamı Mehmet Kocabey'ye suikast girişimi ve Baykan İlçesi'ne bağlı Çukurca Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Üst Çavuş Yakup Akdağ'ın şehit edilmesi olayının planlayıcısı ve faili oldukları belirtilen 3 terörist, hava saldırısında öldürüldü. Baykan İlçesi'ne bağlı Çevrimtepe Köyü kırsalından tespit edilen 3 teröriste yönelik hava harekatı ile birlikte Siirt Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, "Siirt İl Jandarma Komutanlığı ve Siirt İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan istihbarat faaliyeti ve müşterek operasyon sonucunda; Siirt Baykan Çevrimtepe Köyü kırsalında 3 kişilik bölücü terör örgütü mensubu tespit edilmiş olup, yapılan Hava Harekatıyla etkisiz hale getirilmiştir. Olay yerine Jandarma ve Polis Özel Hareket Timleri, Olay Yeri İnceleme Timi sevk edilmiş olup olay yerinde yapılan arazi arama ve tarama sonucunda, 1 adet M-16 piyade tüfeği, 1 adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 5 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet tabanca, 1 adet el bombası, 5 adet örgütsel doküman, 2 adet örgüt mensuplarına ait sırt çantası, 2 adet hücum yeleği, 2 adet şemsiye ve bol miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Polis Özel Hareket - 11.08.2017
Dha Yurt Bülteni-2
1)BAYKAN KAYMAKAMI'NA SUİKAST GİRİŞİMİNDE BULUNAN 3 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ SİİRT'in Baykan İlçe Kaymakamı Mehmet Kocabey'ye suikast girişimi ve Baykan İlçesi'ne bağlı Çukurca Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Üst Çavuş Yakup Akdağ'ın şehit edilmesi olayının planlayıcısı ve faili oldukları belirtilen 3 terörist, hava saldırısında öldürüldü.  Baykan İlçesi'ne bağlı Çevrimtepe Köyü kırsalından tespit edilen 3 teröriste yönelik hava harekatı ile birlikte Siirt Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, "Siirt İl Jandarma Komutanlığı ve Siirt İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan istihbarat faaliyeti ve müşterek operasyon sonucunda; Siirt Baykan Çevrimtepe Köyü kırsalında 3 kişilik bölücü terör örgütü mensubu tespit edilmiş olu, yapılan Hava Harekatıyla etkisiz hale getirilmiştir. Olay yerine Jandarma ve Polis Özel Hareket Timleri, Olay Yeri İnceleme Timi sevk edilmiş olup olay yerinde yapılan arazi arama ve tarama sonucunda, 1 adet M-16 piyade tüfeği, 1 adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 5 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet tabanca, 1 adet el bombası, 5 adet örgütsel doküman, 2 adet örgüt mensuplarına ait sırt çantası, 2 adet hücum yeleği, 2 adet şemsiye ve bol miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Polis Özel Hareket - 11.08.2017
Kaymakama Suikast Girişiminde Bulunup, Astsubayı Şehit Eden 3 Terörist Öldürüldü
SİİRT'in Baykan İlçe Kaymakamı Mehmet Kocabey'ye suikast girişimi ve Baykan İlçesi'ne bağlı Çukurca Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Üst Çavuş Yakup Akdağ'ın şehit edilmesi olayının planlayıcısı ve faili oldukları belirtilen 3 terörist, hava saldırısında öldürüldü.  Baykan İlçesi'ne bağlı Çevrimtepe Köyü kırsalından tespit edilen 3 teröriste yönelik hava harekatı ile birlikte Siirt Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, "Siirt İl Jandarma Komutanlığı ve Siirt İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan istihbarat faaliyeti ve müşterek operasyon sonucunda; Siirt Baykan Çevrimtepe Köyü kırsalında 3 kişilik bölücü terör örgütü mensubu tespit edilmiş olup, yapılan Hava Harekatıyla etkisiz hale getirilmiştir. Olay yerine Jandarma ve Polis Özel Hareket Timleri, Olay Yeri İnceleme Timi sevk edilmiş olup olay yerinde yapılan arazi arama ve tarama sonucunda, 1 adet M-16 piyade tüfeği, 1 adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 5 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet tabanca, 1 adet el bombası, 5 adet örgütsel doküman, 2 adet örgüt mensuplarına ait sırt çantası, 2 adet hücum yeleği, 2 adet şemsiye ve bol miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Polis Özel Hareket - 10.08.2017
Cumhurbaşkanı'na Suikast Timi Davasına Muğla'da Devam Ediliyor (2)
Marmaris'e inmeye çalıştıkları sırada kendilerine ateş açılmasıyla yanlış bir iş yaptıklarını anladığını öne süren Haydar Murat Özden, "Hemen havalanmamız gerektiğini komutanıma söyledim. Helikopteri havalandırdım. Albay Zeki Göçmen, uçuşun kritik zamanlarında yönetimi kendisi aldı. Düz uçuşlarda yönetimi bana verdi ve bana ne yapmam gerektiğini söyledi. Imsık'a indiğimiz zaman da Fethi Yarbay beni odasına götürdü. Ben zaten ne olduğundan şüphelendim. Televizyonu izlediğim sırada Meclis ve polis Özel Hareket binası bombalanıyordu.
Polis Özel Hareket - 10.08.2017
Dha Yurt Bülteni-7
"DARBEYİ ÖĞRENİNCE ŞOK OLDUM" Duruşmada helikopter ikinci pilotu Üsteğmen Haydar Murat Özden de esasa ilişkin savunmasını yaptı. Darbe teşebbüsü gecesi kendi isteğiyle teslim olduğunu söyleyen Haydar Murat Özden, savunmasında sık sık darbeye teşebbüsle ilgili verilen tanık ve sanık ifadelerinden örnekler sundu. Darbeye teşebbüs günü ya da önceki zamanlarda birliklerinde olağanüstü bir hareketlilik görmediğini de savunan Özden, "Söz konusu uçuş için sanık Murat Dağlı değil, Albay Murat Bal tarafından seçildim. Sanıklardan hiçbirisi beni uçuş için seçmedi, adımı vermedi. Görevlendirilmem tamamiyle yasal yollardan oldu. O gece telefonum 35 saniye açık kaldı. Bunun 31 saniyesiyle eşim ve kardeşimle görüşme yaptım" dedi. Helikopter birinci pilotu Albay Zeki Göçmen'in verdiği talimatlar dışında bir harekette bulunmadım. Uçuşun tüm sorumluluğu birinci pilottadır. İkinci pilotu sadece birinci pilotun verdiği emirleri yerine getirir" dedi. Marmaris'e inmeye çalıştıkları sırada kendilerine ateş açılmasıyla yanlış bir iş yaptıklarını anladığını öne süren Haydar Murat Özden, "Hemen havalanmamız gerektiğini komutanıma söyledim. Helikopteri havalandırdım. Albay Zeki Göçmen, uçuşun kritik zamanlarında yönetimi kendisi aldı. Düz uçuşlarda yönetimi bana verdi ve bana ne yapmam gerektiğini söyledi. Imsık'a indiğimiz zaman da Fethi Yarbay beni odasına götürdü. Ben zaten ne olduğundan şüphelendim. Televizyonu izlediğim sırada meclis ve polis özel hareket binası bombalanıyordu.
Polis Özel Hareket - 01.08.2017
Polisleri Huber Köşkü'ne Götürmeyen 3 Pilotun Yargılandığı Davada Mütalaa
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, güvenliği sağlamak amacıyla görevlendirilen polis özel hareket timini Atatürk Havalimanı'ndan helikopterle Huber Köşkü'ne götürmeyen 3 pilotun yargılandığı davada mütalaa açıklandı.
Polis Özel Hareket - 15.07.2017
15 Temmuz'da Vatandaşlar Meydanlara Akın Etti
15 Temmuz'da vatandaşlar meydanlara akın etti MUĞLA - Fethiye'de akşam saatlerinde Özgecan Anıtı önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk Bayrakları ile Fethiye Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde yürüdü. Yürüyüşte Kaymakam Ekrem Çalık ve eşi Zeynep Çalık, Fethiye Belediye Başkan Vekili Hilal Günay, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, daire amirleri, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. KIRŞEHİR - Hain Darbe Girişiminin seneyi devriyesinde Kırşehir'de toplanan binlerce kişi Erzincan Atlı Spor kulübü üyeleri öncülüğünde Askerlik Şubesi kavşağından Cacabey Meydanına kadar Türk Bayrakları ile yürüdü. Cacabey Meydanını dolduran binlerce kişi Kırşehir Belediyesi Mehteran ekibinin öncülüğünde İstiklal Marşını okudu. Ellerinde Türk Bayrağı olan binlerce kişi darbeye karşı olduklarını belirterek Mehter ekibi parçalarına eşlik etti. KİLİS - Kilis'te, binlerce kişi Milli Birlik yürüyüşü gerçekleştirirken, yüzlerce polis özel hareket timleri de vatandaşlar ile birlikte yürüdü.
Polis Özel Hareket - 13.05.2017
Dha Yurt Bülteni-2
Amanos Dağları'ndaki Çardak Yaylası Domuzdamı mevkiinde iddiaya göre gece bölgedeki terör örgüt PKK'lılara karşı başlatılan operasyon kapsamında pusu kuran polis Özel Hareket ekipleri, aynı amaçla bölgede devriye gezen jandarma ekiplerini termal kamerada fark edince, terörist sanarak ateş açtı.
Polis Özel Hareket - 12.05.2017
Didim'de İtfaiye ve Polisten Dalış Eğitimi
Didim Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan eğitime, Aydın, Ankara, Eskişehir ve Malatya İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile polis özel hareket ekipleri 38 profesyonel dalgıcın katılımıyla eğitim aldı.
Polis Özel Hareket - 04.04.2017
Akıncı Üssü İddianamesinden Detaylar
"Lazerle işaretledik ve bomba attık" Esenboğa Kontrol Kulesi ile temas etmesi istendiğini belirten ve kulenin 20 ve 21 bin feet yükseklik için izin verdiğini kaydeden Aydoğdu, "Mustafa Azimetli koordinatları girdi, burası Ankara'nın güneyinde çok fazla yerleşim olmayan bir yer çıktı. Üzerine gidince tesis gibi bir yer olduğunu anladık. Binbaşı Azimetli'ye buranın neresi olduğunu sordum. O da bana, 'Ben buranın neresi olduğunu biliyorum, merak etme çalıştığım yer' dedi. Burayla ilgili bir kaç adet koordinat verilmişti, koordinatlarda bir kaç tane bina, bir tane helikopter pisti ve bu pistin uzağında hangar vardı. Buranın üzerinde dönmeye başladık. binbaşı Azimetli koordinatları kontrol ederken hangarın yakınında bir adet helikopter gördük. Bunu telsizle filoya iletti. Desk'in içerisinde yüzbaşı Kaygusuz ile Tosun vardı. Azimetli bu helikoptere binerek kaçabileceklerini söyleyince muhtemelen Ahmet Albay buraya atış yapabilirsiniz dedi. Benim o yükseklikten buranın polis özel hareket olduğunu anlamam mümkün değildi ve emri de sorgulayamazdım.
Polis Özel Hareket - 15.03.2017
İçişleri Bakanı Soylu Açıklaması
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bizimkiler kovalıyor, onlar sıçan gibi kaçıyorlar, hiç merak etmeyin.
Polis Özel Hareket - 14.03.2017
Trabzon'daki Daeş Operasyonu
Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, alınan bir ihbar üzerine sabah saatlerinde Ortahisar ilçesi Fatih mahallesinde Zambak ve Elvan Sokak'ta 3 ayrı adrese operasyon gerçekleştirdi. Polis Özel Hareket Timleri'nin de yer aldığı operasyona yaklaşık 100'e yakın polis katılırken, Çevik Kuvvet ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı.
Polis Özel Hareket - 03.02.2017
Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi Açıldı
Bakan Kaya, 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla kadınların da canları pahasına sokaklara çıktıklarını, aziz milletin demokratik iradesini çiğnetmemek adına ellerinde Türk bayraklarıyla tanklara karşı durduklarını anlatarak, şöyle devam etti: "O gece, eşlerine 'Bu gece sokağa çıkmazsan bir daha sokağa çıkamayabiliriz.' diyen kadınlarımız vardı. Allah o kadınlarımızdan razı olsun. 11 kadın şehidimiz var. 7'si Gölbaşı'nda Polis Özel Hareket Birliği'nde şehadete yürüdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Polis Özel Hareket Haberleri | Polis Özel Hareket Haber - Haberler - Sayfa 3 - Polis Özel Hareket haberleri, son dakika polis özel hareket haber ve gelişmeleri burada. Bakan Soylu, Somalili Mevkidaşı Islow ile Bir Araya Geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 03:59:16. #1.15#
title