Polis Memuru O.a. Hakkında Dava Açıldı

Polis Memuru O.a. Hakkında Dava Açıldı

İzmir'in Karşıyaka İlçesinde 'Dur' İhtarına Uymadığı İçin Açılan Uyarı Ateşi Sonucu, Baran Tursun'un Hayatını Kaybetmesinin Ardından Tutuklanan Polis Memuru O.a. Hakkında 'Olası Kasıtla Adam Öldürme' İddiasıyla Dava Açıldı.

Polis Memuru O.a. Hakkında Dava Açıldı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde ''dur'' ihtarına uymadığı için açılan uyarı ateşi sonucu, Baran Tursun'un hayatını kaybetmesinin ardından tutuklanan polis memuru O.A. hakkında ''olası kasıtla adam öldürme'' iddiasıyla dava açıldı.

Cumhuriyet Savcısı Cengiz Bardak, Baran Tursun'un hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayla ilgili soruşturmasını tamamlayarak, iddianameyi hazırladı ve Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesine sundu.

O.A'nın 14 Ocakta hakim karşısına çıkacağı öğrenildi.

Karşıyaka ilçesi Bayraklı semtinde 24 Kasım 2007 tarihinde polis ekiplerinin ''dur'' ihtarına uymadığı için kovaladıkları Baran Tursun yönetimindeki 35 AL 9207 plakalı araç, ağaçlara ve elektrik direğine çarpmıştı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan ve başının arka kısmında kurşun yarası tespit edilen Tursun, bir süre yaşam destek ünitesine bağlı tutulduktan sonra hayatını kaybetmişti.

Kaynak: AA