Polis, Kendisine Saldıran Köpeği Vurdu

Polis, Kendisine Saldıran Köpeği Vurdu

Şişli'de Çeşitli Hırsızlık Suçlarından Aranan Ve Adresleri Tespit Edilen Şüphelilerin Evine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri Operasyon Düzenledi. Operasyon Sırasında Şüpheliler, Eğitimli Köpeklerini Polislerin Üzerine Saldırttı. Bunun Üzerine Polis Ekipleri, Köpekleri Silahl...

Polis, Kendisine Saldıran Köpeği Vurdu

Şişli`de çeşitli hırsızlık suçlarından aranan ve adresleri tespit edilen şüphelilerin evine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri operasyon düzenledi. Operasyon sırasında şüpheliler, eğitimli köpeklerini polislerin üzerine saldırttı. Bunun üzerine polis ekipleri, köpekleri silahla köpekleri vurarak yaraladıktan sonra operasyona devam edebildi.

Beşiktaş`ta Opel Astra ve Volkswagen Bora marka otomobilin çalındığı bilgisi üzerine polis inceleme başlattı. Hırsızların Şişli Kuştepe Mahallesi Kuyu Sokak`ta adres belirleyen polis operasyon için çevrede güvenlik önlemi aldı. Polislerin etrafını sardıklarını gören hırsızlar iki Rottweiler ve bir Alman Kurt`u cinsi köpeği polisleri üzerine salarak evden kaçmaya çalıştı. Bir süre polislerin operasyonuna engel olan köpekler polisleri ısırmak üzereyken polis tarafından vuruldu.

Köpeklerin yaralanmasının ardından operasyona devam eden polis eve girebildi. Olayın ardından polis ekipleri hırsızların bulunduğu eve girerek hırsızlık suçundan aranan Erkan Başaran (22) ve Ali Başaran`ı (31) gözaltına aldı. Zanlıların evinde yapılan aramalarda çok sayıda Plazma TV, oto teybi, elektronik eşyaya el koydu. Çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken konu ile ilgili operasyonun devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: DHA