Polis Karakolunun Yakınında Köfteci ile Kokoreçcinin Tartışması Cinayetle Sonlandı

Polis Karakolunun Yakınında Köfteci ile Kokoreçcinin Tartışması Cinayetle Sonlandı

Manisa Emniyet Müdürlüğü Ali Osman Sarıçalı Emniyet Amirliği'ne 10 Metre Mesafede Köfteci ile Kokoreççinin Tartışması Cinayetle Sonlandı.

Polis Karakolunun Yakınında Köfteci ile Kokoreçcinin Tartışması Cinayetle Sonlandı

Manisa Emniyet Müdürlüğü Ali Osman Sarıçalı Emniyet Amirliği'ne 10 metre mesafede köfteci ile kokoreççinin tartışması cinayetle sonlandı.

"Kokoreç satarsın satamazsın" tartışması ile iki ay önce başlayan kavgada birbirini darp ederek davalık olan iki hasım, akşam saatlerinde tekrar tartıştı. Köfteci Yılmaz Gül'ün oğlu Barış Gül (30), Manisa Otogarı'ndaki 6 nolu dükkana girerken, 2 numaralı dükkanı işleten kokoreççi Atakan Akar, Özgür Akar(42) ve Öztekin Akar(38) isimli kardeşlerle arasında tartışma yaşandı. Barış Gül, kokoreççi Atakan ve kardeşleri tarafından sopalarla darp edildi. Bunun üzerine iş yerinde çekmecede bulundurduğu ruhsatlı tabancasını çeken Yılmaz Gül, Atakan Akar'a ateş etti. Ağır yaralanan Akar, olay yerinde hayatını kaybetti.

Manisa Emniyet Müdürlüğü Ali Osman Sarıçalı Emniyet Amirliği'ne 10 metre mesafede meydana gelen olaya anında müdahale eden polis, cinayetin zanlısı Yılmaz Gül ile Atakan Akar'ın iki kardeşini gözaltına aldı. Sopalarla darp edilen Barış Gül ise hastaneye kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken Atakan Akar'ın cenazesi otopsiye gönderildi.

Görgü şahitleri, olayın kokoreç satarsın satamazsın tartışmasından çıktığını ve iki tarafın 2 aydır kavgalı olduğunu söyledi. Olay yerinde incelemelerde bulunan Emniyet Müdürü Adem Aydemir, olayın oluşu hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Aydemir, "Olay iki esnafın ucuz ve pahalı kokoreç satma meselesinden kaynaklanmıştır. Daha önceye dayalı bu olay ne yazık ki akşam saatlerinde yeniden alevlenip cinayetle son bulmuştur. Olay üzücüdür. Olayın katil zanlısı olan kişi ile olaya karışanlar ekiplerimizce gözlem altına alınmıştır. Olayın soruşturmasına başlanılmıştır. Temennim bu olay sonrasında taraftarların daha temkinli olmalarıdır" şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA