Polis Haftası" Mesajı

Polis Haftası" Mesajı

Sebahattin Akkaya, "Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 167. Yıldönümü ve Polis Haftası" nedeniyle mesaj yayınladı.

Polis Haftası

Başkan Akkaya'nın mesajı şöyle;

Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelecek her türlü şer odaklarını önlemek ve her karışı atalarımızın kanları ile sulanmış kutsal vatan toprakları üzerinde milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşamasını temin eden polis teşkilatının 167. kuruluş yılı nedeniyle, her kademede görev yapan emniyet mensuplarını kutluyorum.

10 Nisan, Polis Günü Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Halkımızın güvenini kazanmış Polisimizin vatandaşlarımızla iyi iletişim kurarak, bu güveni zedeleyecek tutum ve davranışlardan özenle kaçınacağına, halkımıza en iyi hizmeti sunabilme çabası içinde olduğuna inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Emniyet Teşkilatımızın 167. kuruluş yıldönümü vesilesiyle görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize sevgi ve başarı dileklerimi sunuyorum.