Polis Haftası Kutlanıyor

Polis Haftası Kutlanıyor

Polis Teşkilatının 166. Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle 04-10 Nisan 2011 Tarihleri Arasında Kutlanacak Olan Polis Haftası Etkinlikleri Başladı.

Polis Haftası Kutlanıyor

Polis Haftası etkinleri kapsamında 04 Nisan 2011 Pazartesi günü saat 09.15'te Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Müslüm KILIÇARSLAN ve İl Emniyet Müdürü Metin AŞIK başkanlığındaki bir grup emniyet mensubu Valimiz Sayın Mehmet Ufuk ERDEN'i ziyaret ettiler.

Ziyarette bir konuşma yapan Valimiz Sayın Mehmet Ufuk ERDEN; "Polis teşkilatımız 166 yıldır halkımızın huzurunu ve güvenliğini sağlayan köklü kuruluşlarımızdan birisidir. Her zaman gelişen teknolojiye ve çağın gereklerine uyum sağlayan Polis teşkilatımız bilgisi, başarısı ve disiplini ile halkımıza hizmet etmektedir. Özellikle son yıllarda hazırlanan projelerle halkımızla, vatandaşlarımızla daha da yakınlaşan ve onların desteğini alan emniyet mensuplarımızın Polis Haftasını kutluyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum," dedi.

Ziyaretin ardından İl Emniyet Müdürlüğüne geçen Sayın Valimize hizmete giren Araç Takip Sistemi (GPS) ile ikinci aşaması yapılacak olan MOBESE sistemi hakkında bilgiler verildi. 55 araca takılan GPS cihazlarının polis otolarının güzergah ve iş planlarının belli bir disiplin içerisinde yürütülmesine büyük katkı sağlayacağını belirten İl Emniyet Müdürü Metin AŞIK; "Kırşehir'de 11'i hareketli, 9'u sabit olmak üzere 20 kamera ve 4 Plaka Tanıma kamerasından oluşan MOBESE sistemi 2009 yılında hizmete girmiştir. Hepinizin yakından bildiği gibi bu güvenlik sistemi asayiş olaylarının takibinde ve suçluların yakalanmasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Sistemin ikinci etabını geliştirmek için ihale süreci başlatılmıştır. 20 olan kamera sayımıza 25 kamera ilave ederek toplam 45 kamera ile cadde ve sokaklar izlenerek suçla daha etkin mücadele edilecektir. Ayrıca, en büyük ilçemiz olan Kaman'da da 12 kamera ve 4 plaka tanıma kamerasından oluşan MOBOSE sistemi kurulması çalışmasını başlattık. Genel bütçeden aldığımız ödeneğe İl Özel İdaresi de katkı sağladı ve projelerimizin kurulması için ihale süreci başlatıldı. Yeni kameralarımızın da hizmete girmesiyle huzurlu bir il olan Kırşehir'de asayiş ve güvenlik açısından teşkilatımız vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verecektir. Sistemin kurulması için bize katkı sağlayan Sayın Valimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum," dedi.
Buradaki programın ardından saat 14.30'da Silahşörtepe mevkiinde oluşturulan "166. Yıl Polis Hatıra Ormanına" 7 bin fidan dikildi. Valimiz Sayın Mehmet Ufuk ERDEN, Garnizon Komutanı Jan. Kd. Alb. Osman UÇAR, Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Müslüm KILIÇARSLAN, İl Emniyet Müdürü Metin AŞIK, emniyet mensupları ve vatandaşların katıldığı programda çocuklarda uçurtmalarıyla programa renk kattılar.

Polis Haftası kutlamaları hafta süresince çeşitli kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle devam edecek.

Polis Haftası nedeniyle Valimiz Sayın Mehmet Ufuk ERDEN bir mesaj yayınladı. Sayın Valimizin mesajı şöyle;

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, devletimizin temel görevlerinin başında yer almaktadır. Bu yüce ve önemli görevi Türk Polis Teşkilatı 166 yıldır başarıyla yerine getirmektedir.

Görevinin bilinci içerisinde, yüksek disiplin anlayışına sahip, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü ve yardım severliğiyle milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahip olan Polis teşkilatımız, gücünü Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarından almaktadır.
Bilim ve teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde, teknolojik yenilikleri en üst seviyede kullanan ve modern araç-gereçlerle donatılan Türk Polisi, teröre karşı verdiği mücadeleden vatandaşın can ve malının korunmasına, işlenen suçların aydınlatılmasından suçluların yakalanmasına kadar yapmış olduğu başarılı çalışmalarla halkımızın güvenini kazanmıştır.

Toplumsal huzur, barış ve güvenliğimizin sağlanması konusunda gerektiğinde canını feda eden Türk Polisi, böyle yüce bir amaca hizmet etmenin gururu içerisindedir. Kendini sürekli olarak yenileyen bir vizyonla hareket eden emniyet mensuplarımızın halkımızın desteğiyle, Kırşehir'de olduğu gibi ülkemiz genelinde daha nice yıllar başarı ile hizmet edeceklerine inanıyorum.

Bu duygularla, 166. kuruluş yıldönümüne ulaşan, Polis Teşkilatı mensuplarımızın gününü kutluyor, görevleri başında şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazi ve emekli olanlarla halen görevde bulunan teşkilat mensuplarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.