Polis Haftası Etkinlikleri Kapsamında İlçe Emn

Polis Haftası Etkinlikleri Kapsamında İlçe Emn

TÜRK Polis Teşkilatı'nın 166'ncı kuruluş yıldönümü 4-10 Nisan tarihleri arasında Beypazarı'nda çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Polis Haftası Etkinlikleri Kapsamında İlçe Emn

TÜRK Polis Teşkilatı'nın 166'ncı kuruluş yıldönümü 4-10 Nisan tarihleri arasında Beypazarı'nda çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Beypazarı polisi, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı, Sekli Köyü Yaşlılar Köşkü'nde kalan yaşlılara ziyaretlerde bulunup, gönüllerini aldılar.

Polis haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü kutlama heyeti, Beypazarı Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Savcısını makamlarında ziyaret ederken, Polis Dinlenme Salonu'nda vatandaşlarla huzur toplantısı yapıldı. Etkinlik kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü birimleri arasında oluşan takımlar arası halı saha futbol turnuvaları yapıldı.

edildi.

Beypazarı polisi, huzurevi ziyareti öncesi kendi aralarında topladıkları paralarla aldıkları hediyeleri yaşlılar yaşlılara takdim ettiler. Beypazarı Emniyet Müdürü Nazmi Küçükkale ve birim amirleri, yaşlıların ellerini öperek derdlerini dinledi, sohbet edip, gönüllerini aldılar. Köşkte yaşayan yaşlılar ise polisin ziyaretinden memnun kaldıklarını belirterek "Allah polislerimizi terörden, kötü insanlardan korusun. Onlar sayesinde biz rahat yaşıyoruz" diyerek onlara dua etmeyi de ihmal etmediler. Yaşlılar Köşkü bahçesinde de yaşlılarla bir araya gelen Polis Teşkilatı'na yaşlılar çay ve bisküvi ikramında bulundular.

Beypazarı Emniyet Müdürü Nazmi Küçükkale yaptığı konuşmada, "Her yıl olduğu gibi yaşlılarımızı ziyaret edip, ellerini öptük, teşkilatımız adına hayır duası istedik. Onlar bizi kucakladılar, çok duygusal anlar yaşıyoruz burada. Biz sevinçliyiz, onlar sevinçli. Diğer zamanlarda, bayramlarda yine gelip, onlarla bütünleşmeyi, hayır dualarını almayı sürdüreceğiz" dedi.

Etkinlik kapsamında polis ormanına öğrencilerin katılımı ile fidan dikildi, kokteyl ile birlikte 'Polis' konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül verildi.