Polis, CHP Milletvekili Sarıhan'ı Koza İpek Binasına Almadı

Polis, CHP Milletvekili Sarıhan'ı Koza İpek Binasına Almadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Şenal Sarıhan, Koza İpek Holding ve İpek Medya Grubu’na kayyum atanmasına tepki göstermek ve medya çalışanlarına destek ziyaretinde bulunmak istedi.

Polis, CHP Milletvekili Sarıhan'ı Koza İpek Binasına Almadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Şenal Sarıhan, Koza İpek Holding ve İpek Medya Grubu’na kayyum atanmasına tepki göstermek ve medya çalışanlarına destek ziyaretinde bulunmak istedi. Fakat, CHP'li vekil polis ekiplerince holding içine alınmadı. Polis ekiplerince içeri alınmayan Sarıhan, kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı.


Holdinge alınmayan CHP’li vekil Şenal Sarıhan, basın mensuplarına açıklamada bulundu. Şenal Sarıhan, “Bir milletvekili içeri giremiyor. Seçimle ilgili bir program için davetliyim. Medyanın normal yayın yapması ve yayın hakkının engellenmemesi gerekiyor. Ben de orada sizleri 1 Kasım’da ki seçimlere davet edeceğim ama bunu yapamıyorum. Şimdi buradan yapıyorum; demokrasi, özgürlük istiyorsak önce insan diyorsak, geleceğimize sahip çıkalım, sandıkların başına gidelim ve doğruyu adaleti sağlayacak olan partilere oy verelim, durumu değiştirelim. Önemli olan doğrunun adil olanın iktidar olması.’’ ifadelerini kullandı.


CHP Milletvekili Sarıhan, açıklamasının ardından aracına binerek holding binasının önünden ayrıldı.

Kaynak: CİHAN