Polis Bölgesi Genişledi

Polis Bölgesi Genişledi

Bursa'nın Gemlik ilçesinde kapanan beldeler arasında yer alan Umurbey ve Küçük Kumla'nın güvenliği jandarmadan polise geçecek.

Polis Bölgesi Genişledi

Bursa'nın Gemlik ilçesinde kapanan beldeler arasında yer alan Umurbey ve Küçük Kumla'nın güvenliği jandarmadan polise geçecek. Daha önce listede bulunan Kurşunlu ise jandarma bölgesinde kalmaya devam edecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırlarının 2004 yılında genişlemesinin ardından sürekli gündemde olan beldelerin güvenliği ile alakalı düzenleme 1 Ocak 2012 itibariyle netlik kazandı. Buna göre Gemlik'e bağlı olan ve son mahalli seçimler öncesi kapanan beldeler olan Umurbey ve Küçük Kumla

mahallelerinin güvenliğinden jandarma değil polis sorumlu olacak. Bursa valisi Şehabetin Harput'un 90 gün mühlet verdiği görev değişimi için emniyet ve jandarma kendi arasında anlaşarak 1 Mart 2012 itibariyle görev değişimini sağlayacak.

Öte yandan özelikle Küçük Kumla'nın yaz aylarında 200 binleri bulan nüfus yoğunluğunu göz önüne alan İlçe Emniyet Müdürlüğü burada kurulacak olan polis merkezi ve devriye araçları ile ilgili Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz ile bir araya geldi. Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe ve Müdür Yardımcısı Ali Kırdağı Demir, Başkanvekili Refik Yılmaz ile yaptıkları görüşmede sorumluluk sahalarının genişlemesinin ardından özellikle ulaşım araçları konusunda sıkıntı yaşanmasının muhtemel olduğunu ve bu konuda destek beklediklerini söyledi.

Başkanvekili Refik Yılmaz, belediyelerin her alanda olduğu gibi emniyet hizmetlerinde de vatandaşların yanında olacağını söyleyerek, "Gemlik'te yapılan bu değişim esnasında belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Emniyetin Umurbey ve Küçük Kumla için ihtiyaç duyduğu ekip otomobilleri ve motorsiklet için gereken teçhizatın temini için gerekeni yapacağız" dedi. - BURSA