Polatlı'yı Sağanak Yağmur Vurdu

Polatlı'yı Sağanak Yağmur Vurdu

POLİTLI'da öğleden sonra sağanak yağmur nedeniyle birçok ev ve işyerinin zemin katlarını su bastı, araçlar su birikintilerinde mahsur kaldı.

Polatlı'yı Sağanak Yağmur Vurdu

POLİTLI'da öğleden sonra sağanak yağmur nedeniyle birçok ev ve işyerinin zemin katlarını su bastı, araçlar su birikintilerinde mahsur kaldı. Bir cenazede sağanak yağış nedeniyle kaldırılamadı.

Polatlı'da öğleden sonra saat 17.00 sularında başlayan ve 30 dakikadan fazla süren sağnak yağış ilçede hayatı felç etti. Şiddetli yağış nedeniyle kanalizasyonlar tıkandı ve alt geçitler suyla doldu. E - 90 karayolunda seyir halinde olan bazı araçlar sel sularına kapılarak sürüklendi. Yağış nedeniyle ilçeye bağlı çok sayıda köyde ekili olan tarım alanlarının zarar gördüğü belirtildi. Belediye ekipleri ihbarlara yetersiz kalınca vatandaşlar evlerine ve işyerlerine dolan suları kendi imkanlarıyla temazlemeye çalıştı.

CENAZE MAHSUR KALDI

Polatlı çarşı camiinde ikindi namazı kılındığı sırada başlayan sağnak yağış, camiye getirilen bir cenazenin defnedilmesine de mani oldu. Polatlı Huzurevi'nde vefat eden 63 yaşındaki Mevlüt Çiftçi'nin cenazesi çarşı camiinde mahsur kaldı. İkindi namazını bitiren cemaat dışarı çıkamadı. Musalla taşı üzerinde 40 dakika boyunca bekleyen cenaze, şiddetli yağış dolayısıyla defnedilemeyeceği için Dua Tepe Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı ve ertesi gün defnedilmesi kararlaştırıldı.

Metin ÖZDEMİR/POLATLI (Ankara), (DHA)