Polatlı Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Büyük İlgi Görüyor

Polatlı Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Büyük İlgi Görüyor

Ankara'nın Polatlı Belediyesi tarafından açılan kurslar, büyük ilgi görüyor.2011-2012 eğitim dönemindeki kurslara 2 bin 49 kişi kayıt yaptırdı.

Polatlı Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Büyük İlgi Görüyor

Ankara'nın Polatlı Belediyesi tarafından açılan kurslar, büyük ilgi görüyor. 2011-2012 eğitim dönemindeki kurslara 2 bin 49 kişi kayıt yaptırdı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan ücretsiz kurslarda vatandaşlar gitar, resim, drama, satranç, halk oyunları, ebru, keman, ney, tiyatro, Türk tasavvuf musikisi, bağlama, Türk halk müziği branşlarına branş hocalarından eğitim alıyor. Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, 2009 yılında hedefleri olan bin 500 rakamını aştıklarını, geçen yıl ise bu rakamın bin 800 olduğunu belirterek, bu sene Ekim ayıyla birlikte başlayacakları kurs dönemine 7 günlük kayıt süresinde 2 bin 49 kayıt yaptırıldığını söyledi.

Her geçen gün daha nitelikli kurslarla hemşerilerinin kültürel gelişimi için tüm mahalle konaklarını ve Kültür Müdürlüğü merkez dersliklerini tahsis ettiklerini ifade eden Başkan Çelik, "Şehrimizde 2 bin 250 kişiye kadar kursiyer hazırlığımızı yapmıştık. Halkımızın kurslarımıza teveccühleri her geçen gün artmaktadır. Kültür müdürlüğümüze bir haftalık belirlenen kurslardan gitar 410, resim 332, drama 317, satranç 113, halk oyunları 147, ebru 66, keman 89, ney 64, tiyatro 108, Türk tasavvuf musikisi 53, bağlama 262, Türk halk müziği 53, Türk tasavvuf musikisi 35 kişi olmak üzere toplamda 2 bin 49 kişi kayıt yaptırmıştır. Kurslarımıza 6 yaşında başvuranda var 60 yaşında başvuranda var. Bu manada toplumumuzun her yaştan bireyine hizmet edebilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Polatlı Belediyesi kurslarını Kültür Müdürlüğü, Yunus Emre, Yusuf Has Hacip, Kaşgarlı Mahmut Mahalle konaklarında ve 13 Eylül Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriyor. Belediye kenar semtlere kurduğu Yunus Emre, Yusuf Has Hacip, Kaşgarlı Mahmut Mahalle konaklarında ekonomik imkanı yetersiz binlerce öğrenciye uzman öğretmenler tarafından etüt imkanı sağlıyor.