Polat'tan Fenerbahçe Yönetimine Eleştiri

Polat'tan Fenerbahçe Yönetimine Eleştiri

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Fenerbahçe Yönetiminin Turkcell Süper Lig'de Şampiyonluğu Fair-play Ruhu İçinde Kazanmadığını Söyledi.

Polat'tan Fenerbahçe Yönetimine Eleştiri

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Fenerbahçe yönetiminin Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğu fair-play ruhu içinde kazanmadığını söyledi.

Mecidiyeköy'deki Galatasaray Store Çadırı'nda basın toplantısı düzenleyen Polat, son dönemdeki şampiyon Fenerbahçe'nin Ali Sami Yen Stadı'nda alkışlanması isteğine değinerek, ''Nereden geldi bilmiyorum? Biz geçen sene şampiyon olduğumuz vakit Fenerbahçe, bırakın alkışı ve tebriği, internet sitelerinde dahi tek kelime edilmedi. Biz Fenerbahçe camiasının ve taraftarının şampiyonluğunu kutluyoruz ama yönetim için aynı şeyi söyleyemiyoruz'' dedi.

Saha içinde Fenerbahçe takımının alkışlanıp alkışlanmamasının tamamen futbolcuların inisiyatifinde olduğunu kaydeden Polat, ''Biz en iyi şekilde ağırlayıp, maçı oynayıp göndermeyi düşünüyoruz'' diye konuştu.

''Türk futbolunun en üst kurumu Futbol Federasyonu'dur. Biz federasyonla bazı konularda hemfikiriz, bazı konularda da ayrı düşünüyoruz, ama futbolun üst kurumu olduğuna göre aldığı kurallara saygılıyız'' diyen Polat, ''Futbol Federasyonu'na bağlı PFDK, Tahkim Kurulu ve Merkez Hakem Kurulu'nun şampiyonluğumuza mal olan hataları olmuştur, ama hiçbir zaman kan davasına dönüştürmedik ve sadece düzeltilmesini istedik'' dedi.

Polat, yarın yapılacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili olarak çeşitli spekülasyonların yapıldığını söyleyerek, ''Fenerbahçe takımı, yöneticileri ve taraftarları gönül rahatlığı içinde gelebilirler. Her türlü emniyet sağlanmıştır'' diye konuştu.

Basında Fenerbahçe'nin Galatasaray karşısına as oyuncularından yoksun bir kadroyla çıkacağı şeklinde haberlerin yansıdığının sorulması üzerine Polat, ''Şartlar ne olursa olsun Galatasaray-Fenerbahçe derbisi iki kulüp için de çok önemlidir. Bu maçlarda başarılı olunmak için tüm imkanlar seferber edilir. Çıkan haberlerin çoğunluğu gerçek dışıdır'' dedi

Polat, son dönemde taraftarların tepkisiyle karşılaşan ve maçları izlemek için Ali Sami Yen Stadı'na gitmeyen Özhan Canaydın'ın, Fenerbahçe derbisini statta izleyemeyebileceğini kaydetti.

Özhan Canaydın'ın İstanbul dışında olduğunu söyleyen Adnan Polat, ''Başkanın yarın karşılaşmaya yetişebileceğini zannetmiyorum'' dedi.

Polat, son dönemde teknik direktör Erik Gerets'in yeni sezonda takımın başında olmayacağı yönünde yapılan haberlere tepki gösterdi.

Kaynak: AA