Polat: Şampiyon Olacağımıza İnanıyoruz

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, 3 -0 Kazandıkları İstanbul Büyükşehir Belediyespor Maçında Kazanılan 3 Puanın Kendileri İçin Büyük Önem Taşıdığını Söyledi.

Polat: Şampiyon Olacağımıza İnanıyoruz

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, 3-0 kazandıkları İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında kazanılan 3 puanın kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi.

Maçın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Polat, sezon başından beri şampiyonluk iddialarını sürdürdüklerini ifade ederek, "4 takım hala şampiyonluk potasında. Kesinlikle kolay olmayacak. Güzel futbol beklemek de mümkün değil. Ama elimizden geleni yapıyoruz. Şampiyonluk için mücadele ediyoruz. Olacağımıza da inanıyoruz. Tek isteğimiz taraftarlarımızın bizi yalnız bırakmaması" dedi.

Sarı-kırmızılı futbolculara karşı oyunda yapılan sert müdahalelerin prim görmeye devam ettiğini belirten Polat, şunları söyledi:

"Galatasaraylı futbolcuları saha içinde dövmek, yumruk atmak, tekme atmak özellikle Lincoln'e herhalde serbest bırakıldı. Artık Merkez Hakem Kurulu'na ya da hakemlere bu konuda talepte bulunmuyorum. Rakipler de futbolcularımızı istedikleri gibi dövebilirler. Soyunma odasında Lincoln'un iki bacağına da baksaydınız başına gelenleri görürdünüz."

Şampiyonluk yolundaki en önemli rakipleri Fenerbahçe ile önümüzdeki hafta yapacakları derbi maçına da değinen Polat, "Galatasaray-Fenerbahçe maçları her zaman yüksek tansiyonda geçiyor. Şampiyonluk için çok belirleyici bir maç olacak. Ciddi bir heyecan olacak. Kaliteli futbolun olacağını düşünmüyoruz. Biz taraftarımızı mutlu edeceğiz" ifadesini kullandı.

Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ise kadroyu hep beraber yaptıklarını söyledi.

Teknik direktör arayışlarına değinen Sezgin, "Galatasaray'da kararlar günlük verilmez. Yönetim kurulu bir karar aldı. Sezon sonuna kadar bu yapıda gideceğiz. Ama teknik direktör arayışlarına son verdik demek değil. Bir taraftan faaliyetlerimizi sürdürüyoruz, bir taraftan gelecekle ilgili kararları alıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: AA