Polat: 'Galibiyeti Hak Edecek Bir Oyun Oynayamadık'

Polat: 'Galibiyeti Hak Edecek Bir Oyun Oynayamadık'

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, 0-0 Berabere Tamamlanan Gaziantepspor Karşılaşmasında Sergilenen Futboldan Hiç Memnun Kalmadığını Söyledi.

Polat: 'Galibiyeti Hak Edecek Bir Oyun Oynayamadık'

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, 0-0 berabere tamamlanan Gaziantepspor karşılaşmasında sergilenen futboldan hiç memnun kalmadığını söyledi.

Polat, ''Galibiyeti hak edecek bir oyun oynamadık. Hala inisiyatif bizde. Kalan 6 maçımızı da kazanırsak, netice alabileceğizi düşünüyorum. Şampiyon olmak istiyorsak tüm maçlarımızı kazanmamız lazım artık'' diye konuştu.

Galatasaraylı futbolcu Servet Çetin, Gaziantepspor karşısında çok kötü oynadıklarını söyledi. Maçın ilk yarısında orta sahada görev almasıyla ilgili olarak, Milli Takım'dan döndükten sonra teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın bu şekilde oynayacağını kendisine söylediğini aktaran Servet, ''Kötü oynadığımı düşünmüyorum. Pozisyona da girdim. Normal oynadığım yerdeki performansımı vermem tabii ki mümkün değil ama elimden geleni yaptım'' derken, takım olarak maçtaki performansları için de şunları söyledi:

''Puan kaybının mazereti yok. Çok kötü oynadık ve mücadele etmedik. Çok önemli bir maçtı ve şampiyonluk yolunda kazanmamız gerekiyordu. Bunu başaramadık. Rakibimiz de çok pozisyona girdi. Hiç bu kadar pozisyon vermemiştik. Telafisi olmayan puan kayıpları yaşadık. Rakiplerin artık puan kayıplarını beklemek kötü bir şey. Elimizde avantaj varken bunu kaçırdık. Üzgünüz. Bahane bulmamamız gerekiyor. Şampiyonluğa oynuyoruz ve son 7 hafta. İyi oynayamayabiliriz veya pozisyon da bulmayabiliriz ama bugün hiç mücadele etmedik.''

Sarı-kırmızılı defans oyuncusu Emre de açıklamasında, ''Elimize geçen fırsatları değerlendiremedik ve 2 puan kaybettik. İnşallah ileri haftalarda bunu telafi edebiliriz'' dedi.

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ise maçın kazananı olmaları gerektiğini savunarak, ''Bir sürü pozisyonumuz oldu ancak değerlendiremedik. Galatasaray gibi bir takımdan burada 1 puan almak da bizim için çok önemli. Futbolcularımı ve teknik heyeti kutluyorum. Galatasaray'a da başarılar diliyorum'' ifadesini kullandı.

Kaynak: AA