Pojeleri Çok önemli Bir İmkan

Pojeleri Çok önemli Bir İmkan
Bültenler - Haberler | Güncel

Berlin'de İş Güvenliği Stajı Çerçevesinde Almanya Devlet Bakanı AYDAN ÖZOĞUZ ARDA Beratung & Bildung'un Türkiye'den Öğrencilerini Kabul edecek


Kırklareli Pehlivan Köy Çok Programlı Anadolu Lisesi, Yozgat İsmail Yeşilyurt Teknik Anadolu Lisesi ve Konya Akören Ali Aşık Çok Programlı Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı öğrencileri AB projesi kapsamında Berlin'de İş Güvenliği konusunda 14 gün süre ile staj yapacaklar.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz "Projeye dâhil olan 36 öğrenci ve 4 Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı öğretmenlerinin 14 gün süren proje kapsamında Almanya'nın Berlin şehrinde staj görmesinin çok büyük bir imkan ve ilerki yaşamlarında önemli bir dönüm noktası olduğunu belirti.

Proje Koordinatörü Ömer Erkan, Tuğrul Bayraktar ve Ömer Duman ''En fazla kazanın madencilik ve elektrikle alakalı alanlarda yaşanmış olduğunu'' belirterek ''AB ülkelerinde tavizsiz uygulanan iş güvenliği, iş disiplini ve iş kazası riskini azaltıcı çalışma tedbiri ve düzenlemelerinin'' yapılmasına katkı sağlamanın projenin hedefi olarak belirlenmiş olduğunu söylediler.

ALMANYA İŞ KAZALARININ EN AZ OLDUĞU ÜLKE

ARDA Beratung & Bildung kurum müdürü Dr. Susam Dündar Işık tarafından yapılan açıklamada ''İş kazalarının önlenmesinin bütün ülkeler için çok önemli bir kunu'' olduğu belirtilerek, özellikle ''Öğrencilerin daha eğitimlerinin başında iş kazaları konusunda hassasiyetlerinin ve bilinçlenlerinin artırılması en önemli konuların başında gelmiş olduğuna'' vurgu yapıldı. Dr. Dündar Işık ''İş kazasının en yüksek olduğu sektörlerde en çok istihdama sahip ülke olan Avrupa'nın sanayi devi Almanya olmasına rağmen, iş kazasının en az gerçekleştiği ülkelerden birisi'' olduğun sözlerine ekledi.

FEDERAL ALMANYA DEVLET BAKANI AYDAN ÖZOĞUZ İLE GÖRÜŞME

Berlin'de 14 gün boyunca ciddi anlamda eğitime tabi tutulacağını belirten ARDA Beratung & Bildung kurum müdürü Dr. Susam Dündar Işık ''Öğrencilerin aynı zamanda Almanya Başbakanlığı'nda Federal Almanya Göç, Uyum ve Mültecilerden sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz tarafından da kabul edileceğini'' sözlerine ekleyerek ''Öğrencilerin elektirik ve elektronik alanında iş güvenliği konuları üzerine Siemes AG, Vattenfall AG gibi dünya devi firmalarda staj ve teorik eğitim alacaklarını'' belirtti. Son olarak ARDA Beratung & Bildung kurumu tarafından öğrencilerin T.C. Berlin Başkonsolosu Egitim Ateşesi Dr. Gürsel Gür ile çok dillilik üzerine bir toplantıya katılarak, Bergama Müzesi ve Prag ziyareti gibi kültürel etkinliklerde bulunacakları belirtildi.

Proje Katılımcıları: İbrahim Korkmaz (Kırklareli Milli Eğitim Müdürü), Necmettin Ayçiçek, Mustafa Bayrak, İsmail Hakkı Atik, Ömer Duman, Halil Arslan ,Tuğrul Bayraktaroglu Ömer Erkan, Mustafa Turan Dinc, Hakan Ekiz, Sadeddin Gündemir, Süleyman Ciftci, Fahri Cicek, Enes Caglak, Ibrahim Cetiner, Hasan Cetinbag, İsmail Bildirici, Abdullah Helvaci, Bünyamin Cay, Eren Cagdas Atakul, Ramazan Cirik, Hamza Aktas, Halil Ibrahim Yavuz, Kadir Demirci, Hasan Yildirim, Dogukan Candemir, Umut Muhammet Alper, Fevzi Can Birgül, Mustafa Burak Camyaylan, Celal Oba, Mehmet Ali Karacabay, Yusuf Yesin, Tayyip Esser, Sefa Ünlüsoy, Yusuf Şerefli, Uğur Binli, Enes Dalgıç, Engin Koray, Rifat Mehmet Yavuz, Riza Fuat Er, Vedat Kirik, Kadir Yavuz, Sahin Kazci, Ugur Cebeci

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title