Siirt'te PKK Tarafından Katledilen 11 Kişi Unutulmadı

Siirt'te PKK Tarafından Katledilen 11 Kişi Unutulmadı

Siirt'te PKK Tarafından Katledilen 11 Kişi Unutulmadı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Siirt'in Bayraktepe köyünde 21 yıl önce PKK mensuplarınca kurşunlanan biri bebek, 2'si çocuk, 2'si kadın 11 kişinin hayatını kaybettiği katliam hafızalardan silinmedi.

Siirt'in Bayraktepe köyünde 21 yıl önce terör örgütü PKK mensuplarınca kurşuna dizilen biri bebek, 2'si çocuk, 2'si kadın 11 kişinin hayatını kaybettiği katliam hafızalardan silinmedi.

Çoğunluğu köy korucusu olan ailelerin yaşadığı Bayraktepe köyünün etrafını ağır makineli silahlarla çeviren terör örgütü mensupları, köyün içine sızarak evlerde 11 kişiyi katletti. Bayraktepe'de 21 yıl önce yaşanan, köydeki ailelerin hiçbir zaman akıllarından çıkaramadıkları katliamın üzerinden yıllar geçmesine rağmen bu acı hiç unutulmadı.

Köy sakinleri yaşanan terör olaylarının son bulmasını diliyor.

Katliamda annesini kaybetti

Katliamda annesi Şükriye Şehitoğlu'nu kaybeden Kenan Şehitoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olay günü bir cenaze törenine katılmak için köyden ayrıldıklarını, teröristlerin bunu fırsat bilerek köye sızdığını düşündüklerini söyledi.

Yaklaşık 3 saat süren çatışmanın ardından köye giren teröristlerce evlerdeki 11 kişinin öldürüldüğünü ifade eden Şehitoğlu, katledilenlerden birinin 45 günlük bebek olduğunu belirtti.

Şehitoğlu, "Çocuklardan biri çıkan arbedede ezilmiş, buna rağmen çocuğun cansız bedenine teröristlerce ateş edilmiş. Bu acılar hayatta unutulmaz" dedi.

"Bunlar Kürt değiller, Kürt düşmanıdırlar"

Teröristlerden de etkisiz hale getirilenlerin olduğunu dile getiren Şehitoğlu, "Katırlarla cenazeleri götürmek istemişler. Köyden bir kişiden yardım istemişler. Yardım etmediği için bu kişiyi de öldürmüşler" ifadelerini kullandı.

Şehitoğlu, annesinin çok iyi bir insan olduğunu vurgulayarak, onun bir Kürt olduğunu ve Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden PKK mensuplarınca öldürüldüğünü söyledi. Şehitoğlu, şunları kaydetti:

"PKK hiçbir zaman Kürtlerin temsilcisi olmamıştır, olmayacaktır da. PKK Kürt olsa idi Kürt annesini öldürmezdi. İnsan annesini öldürür mü? Kürt bir kişi bir Kürt evini ateşe verip, anne ve babasını öldürür mü? Yani ben Kürt olarak Kürtleri yerinden yurdundan etmem sözkonusu olabilir mi? Bunlar Kürt değil, Kürt düşmanıdırlar. Ama bu PKK bitecek."

Şehitoğlu, 3-4 torunu PKK'ya katılan Yusuf Aslan'ın da baskında katledildiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Şehit aileleri üzülmesinler, biz bu vatanı kolay kazanmadık. Tüm şehit ailelerine selam olsun. Bu vatanda bayrağına sadık evlatlar yetiştireceğiz. Kürt olduğumuz için de gurur duyuyoruz. PKK'lılardan dolayı bazı yerlerde Kürt olmak kara bir leke görünüyor. Sayın Barzani, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile kardeş gibi. Demek ki bir ayrım gözetilmiyor. Öcalan da Şivan Perver de 'barış' diyor ancak PKK saldırılarına devam ediyor. Demek ki sen kuklasın, maşasın."

Kenan Şehitoğlu, PKK mensuplarına, bu katliamlara son verilmesi ve bir an önce örgütten ayrılarak teslim olmaları çağrısında bulundu.

Bayraktepe Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı İsmail Şehitoğlu da her yıl olduğu gibi bu yıl da kaybettikleri 11 canı rahmetle andıklarını söyledi.

PKK'yı kınadıklarını ifade eden Şehitoğlu, "Kimse bu bölgeyi sahipsiz sanmasın. Ülkemizi bölmeye çalışanlarla sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu katliamla PKK, Kürtleri temsil etmediğini bir kez daha gösterdi. PKK'nın sonunu vatansever Kürt halkı getirecektir. Çünkü Kürt halkı vatanına ve devletine bağlıdır" şeklinde konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title