PKK Saldırısı Kamerada!

PKK Saldırısı Kamerada!

Beytüşşebap yakınlarındaki Kato Dağı eteklerinde bulunan üs bölgesine, PKK'lı grup ağır silahlarla saldırdı.

PKK Saldırısı Kamerada!

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarındaki Kato Dağı eteklerinde bulunan Tugay Komutanlığı'na ait Ceper Üs Bölgesi'ne dün akşam saatlerinde PKK'lılar ağır silahlarla saldırdı. Üs bölgesindeki askerlerin de anında karşılık vermesiyle çıkan ve 15 dakika süren çatışma, ilçe merkezinden de izlendi. Kaçan PKK'lıların yakalanması için bölgede operasyonlar sürüyor.

Beytüşşebap'ın Kato Dağı eteklerinde bulunan Tugay Komutanlığı'na ait ve ilçeyi terörist saldırılardan korumak için kurulan Ceber Üs Bölgesi'ne, dün gece PKK'lılar uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıya askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Yaklaşık 15 dakika süren çatışmada PKK'lılar yoğun ateş altına alındı.

Beytüşşebap ilçe merkezinden de çıplak gözle izlenen çatışmada, PKK'lıların bulunduğu alanlar, yoğun havan bombardımanına tutuldu. İzli mermiler ve havan mermilerinin izlerinin görülebildiği çatışmada ölen ve yaralanan konusunda bilgi alınamadı. Yoğun ateş altında kalan PKK'lılar kaçtı.

Bölgenin yüksek ve sarp kayalık alanlarına kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için sabah erken saatlerde hava destekli operasyon düzenlendi.