PKK'nın Bubi Tuzaklı Hain Saldırısı Tutmadı

PKK'nın Bubi Tuzaklı Hain Saldırısı Tutmadı

Erzincan'ın Refahiye İlçesinde PKK Terör Örgütü Tarafından Daha Önceden Yola Döşenmiş Olan Bubi Tuzaklı Patlayıcı, Krom Madeni Arayan Özel Bir Firmaya Ait Eskavatörün Çalışma Yaptığı Esnada Patladı. Patlamada Ölen ya da Yaralanan Olmazken, İş Makinasında Hasar Oluştu.

PKK'nın Bubi Tuzaklı Hain Saldırısı Tutmadı

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde PKK terör örgütü tarafından daha önceden yola döşenmiş olan bubi tuzaklı patlayıcı, krom madeni arayan özel bir firmaya ait eskavatörün çalışma yaptığı esnada patladı. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, iş makinasında hasar oluştu.

Erzincan'ın Refahiye ilçesi Dumanlı Dağı eteklerinde saat 11.00 sularında, krom madeni arayan özel bir firmaya ait eskavatörün çalışma yaptığı sırada patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda askeri birlik takviye edilirken, patlamaya teröristlerin döşedikleri bombalı bir düzeneğin neden olduğu ortaya çıktı. Patlamanın ardından bomba imha uzmanları bölgeye gönderildi.

Patlayıcının 19 Ağustos tarihinde Refahiye İlçe Jandarma Kontrol Noktası'na taciz ateşi yapan terör örgütü mensupları tarafından yolan döşendiğini söyleyen Erzincan Valisi Ali Güngör, "Taciz ateşinin olduğu bölgede jandarma ekiplerinin çalışmasında boş kovan dışında herhangi bir bulguya rastlanılmamıştı. Bugün özel bir firmaya ait iş makinesi çalışırken, tele takılması sonucu patlama meydana gelmiş. Patlama sonrası bazı tel uzantıları da ortaya çıktı. Konunun uzmanları olay yerinde gerekli incelemeleri yapıyor. Basit bir düzeneğin telle patlatıldığı anlaşılıyor. Bubi tuzağı şeklinde yapılmış. Büyük bir tesir özelliği yok. Mayın mı yoksa başka bir patlayıcı madde mi yapılacak incelemenin ardından belli olacak. Biz taciz ateşi yapan grubun bu tuzağı kurduğunu düşünüyoruz. Patlamanın ardından bölgede jandarma kuvvetleri gerekli çalışmaları yapıyor." diye konuştu.

Refahiye ilçesinde 19 Ağustos günü saat 22.00 sıralarında Dumanlı Dağı eteklerinden bir gurup PKK terör örgütü mensubu tarafından Erzincan Sivas E-80 karayolu Refahiye ilçe girişindeki Jandarma Kontrol noktasına taciz ateşi yapılmıştı.

Açılan ateşe güvenlik güçlerinin karşılık vermesi sonucu teröristler bölgeden kaçmıştı. (CİHAN)

Kaynak: CHA