PKK'lıların Karşılanması Serik'te Protesto Edildi
Haberler » Güncel » Haber

PKK'lıların Karşılanması Serik'te Protesto Edildi

Antalya'nın Serik İlçesinde 'Uyanış Mitingi' Düzenlendi. PKK'lı 34 Kişilik Grubun Habur'da Karşılanması Sırasında Yaşananlara Tepki Gösteren Serikliler, Çınaraltı Meydanı'nda Protesto Gösterisinde Bulundu.

PKK'lıların Karşılanması Serik'te Protesto Edildi

Antalya'nın Serik ilçesinde 'Uyanış Mitingi' düzenlendi. PKK'lı 34 kişilik grubun Habur'da karşılanması sırasında yaşananlara tepki gösteren Serikliler, Çınaraltı Meydanı'nda protesto gösterisinde bulundu.

Bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği mitingde, hükümet ve DTP aleyhine sloganlar atıldı. Mitingde konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Antalya Şube Başkanı Ali Kuş, Habur'daki manzaranın Türk milletinin içini kanattığını vurguladı.

PKK'lıların kahraman gibi karşılanmasının kabul edilemeyeceğini ifade eden Kuş, "Bu olay maalesef şehit ailelerimizin ve şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır." dedi.

Mitingde konuşan Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı da "Bu ülkede yaşayan hangi etnik kimlikten olduğunu söylerse söylesinler; Türkiye Cumhuriyeti bizim devletimiz diyorsa, onların hepsi bizim kardeşlerimizdir." diye konuştu. Miting, olaysız bir şekilde dağıldı.

(CİHAN)