Pkk Avusturyalı Turisti Kaçırdı

Pkk Avusturyalı Turisti Kaçırdı

Hatay - (dha) Bisikletiyle Dünya Turuna Çıkan Avustralyalı 33 Yaşındaki Hager Joachim'in, Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde Bir Grup Pkk'lı Terörist Tarafından Kaçırıldığı Öne Sürüldü. Bir Gece Amanos Dağla...

Pkk Avusturyalı Turisti Kaçırdı

HATAY - (DHA) Bisikletiyle dünya turuna çıkan Avustralyalı 33 yaşındaki Hager Joachim`in, Hatay`ın Dörtyol İlçesi`nde bir grup PKK`lı terörist tarafından kaçırıldığı öne sürüldü. Bir gece Amanos Dağları`nda gezdirildiği belirtilen Hager Joachim, daha sonra serbest bırakıldı.
Türkiye`ye Suriye`den giriş yapan ve bisikletiyle tek başına dünya turuna çıktığı belirtilen Hager Joachım, 1 Temmuz`da Amanos Dağı eteğindeki Dörtyol ile Hassa ilçeleri arasından geçerken, Domuzkapı Mevkii`ndeki bir grup PKK`lı terörist tarafından durduruldu. Dağa götürülen Hager Joachim, daha sonra Amanoslar`da serbest bırakıldı. Joachim, dağdan inerken jandarma tarafından fark edilerek gözaltına alındı. Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından sorguya alınan Hager Joachim, bisikletiyle dünya turuna çıktığını, köylülerin tarif ettiği yoldan Dörtyol`a giderken, bir grup terörist tarafından kaçırıldığını söyledi. Joachim, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA