PKK, Alman Rehineler İçin Şart Koştu

PKK, Alman Rehineler İçin Şart Koştu

Terör Örgütü PKK, Ağrı Dağı'nda Kaçırdığı Alman Vatandaşlarını Serbest Bırakmayacağı Duyurdu. Terör Örgütü, Rehinelerin Can Güvenliği İçin Operasyonların Durdurulmasını İstedi.

PKK, Alman Rehineler İçin Şart Koştu

Terör örgütü PKK, Ağrı Dağı'nda kaçırdığı Alman vatandaşlarını serbest bırakmayacağı duyurdu. Terör örgütü, rehinelerin can güvenliği için operasyonların durdurulmasını isterken, Almanya'nın PKK ve Kürt düşmanlığından vazgeçtiğini belirten bir açıklama yapmasını istedi. Kendisine yakın internet sitelerine açıklamalarda bulunan terör örgütü, "Almanya, örgüte karşı olan politikalarına son vermedikçe, rehineler serbest bırakılmayacak." dedi.

Terör örgütü PKK, Ağrı Dağı'nda kaçırdığı Helmut Johann, Martin Georpe ile Lars Holper Reime adındaki 3 Alman dağcının kendileri tarafından 'gözaltına' alındığını açıkladı.

Can güvenlikleri nedeniyle operasyonların durdurulmasını isteyen terör örgütü, Alman dağcılarının durumunun iyi olduğunu belirtti.

Almanya PKK ve Kürt karşıtı politikalarından vazgeçtiğini açıklamadığı sürece, 3 Alman vatandaşını serbest bırakılmayacağı kaydedilen açıklama şöyle denildi: "9 Temmuz günü Ağrı Dağı'nda 3 Alman vatandaşı güçlerimiz tarafımızdan gözaltına alınmıştır. Sağlık durumları iyidir. Ancak can güvenliklerinin sağlanması ve korunması için Türk devleti tarafından alanda yürütülmekte olan operasyonların durdurulması gerekmektedir. Alman halkına karşı bir düşmanlığımız olmadığı gibi şu an gözaltında bulunan Alman vatandaşlarına karşı her hangi bir kötü müdahale veya uygulama olmamıştır. Alman devletinin Kürt halkına ve PKK'ye karşı yürütmekte olduğu düşmanca politikalarından vazgeçtiğine dair bir açıklama yapmadığı sürece, gözaltında bulunan Alman vatandaşları bırakılmayacaktır.''

Kaynak: CHA