Pitbull Çetesinin Akıl Almaz İşleri
Haberler » Güncel » Haber

Pitbull Çetesinin Akıl Almaz İşleri

'Pitbul Çetesi'nin, Düğün Basarak Para Vermeyen Gelinlerin Yüzlerini Çizdiği, Elemanlarını da Uyuşturucu Bağımlısı Yaparak Kendine Bağladığı Ortaya Çıktı.

Pitbull Çetesinin Akıl Almaz İşleri

Bursa'da jandarma tarafından gözaltına alınan 'pitbul çetesi'nin, düğün basarak para vermeyen gelinlerin yüzlerini çizdiği, elemanlarını da uyuşturucu bağımlısı yaparak kendine bağladığı ortaya çıktı. Para vermeyen insanları köpeklerle korkutan çetenin, tecavüz ettikleri kızların görüntülerini alarak fuhuşa zorladığı ve insanların başka şehirlere göç etmesine neden olduğu belirtildi. Çete üyesi olduğu gerekçesiyle 11 kişi jandarma tarafından gözaltına alınırken, gözaltıların devam edeceği bildirildi.

Merkez Nilüfer ilçesine bağlı Görükle Beldesi Gözmen Konutları'nda onlarca kişinin parasını bıçak zoruyla alıp, genç kız ve kadınlara tecavüz ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 11 kişi, bugün sağlık kontrolünden geçirildi. Liderliğini "Çakal" lakaplı Mustafa D'nin (41) yaptığı "Pitbul Çetesi" olarak adlandırılan çetenin, ilçede 10 yıldır baskı ve şiddetle insanları korkuttuğu ve canından bezdirdiği ortaya çıktı.

Soruşturma derinleştikçe ortaya 'dehşet verici' gerçekler çıkmaya başladı. Çetenin, pitbuli cinsi köpekler besleyerek insanları onlarla korkuttuğu, bıçak ve silah zoruyla bölge halkını haraca bağladığı, tecavüz ettikleri kız ve kadınların fotoğraf ve görüntülerini alarak fuhuşu zorladıkları belirtildi. Çete üyelerinin düğünleri basarak para istedikleri, para alamadıkları durumlarda da gelinlerin yüzlerini bıçakla çizdikleri öğrenildi. Belde halkını canından bezdiren çetenin, kendi elemanlarını da uyuşturucu bağımlısı yaparak kullandığı ortaya çıktı.

Çetenin baskısından kaçan bir çok insanın başka illere göç etmek zorunda kaldığı, operasyonu duyan mağdurların İstanbul'dan arayarak kendilerine yapılan işkenceleri jandarmaya anlattığı bildirildi. Çetenin ayrıca, liseli kız öğrencilerini kandırarak arkadaşlık kurdukları, fuhuşa zorladıkları, kızları daha sonra uyuşturucu bağımlısı yaparak kendilerine eleman olarak kullandıkları iddia ediliyor.

Jandarma ekipleri, yaptıkları istihbari çalışmanın ardından zanlıların ev ve işyerlerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 'Çakal' lakaplı Mustafa D ile birlikte 11 kişi gözaltına alındı. Ayrıca, 4 tabanca, 3 av tüfeği, 302 fişek, 11 sustalı ve kelebek bıçak, narkotik köpeği Tangı tarafında barakalarda bulunan 15 gram esrar, 50 gram Hint Keneviri, 1 demir cop, 1 kelepçe ve 30 CD ele geçirildi. Operasyon sırasında barakalarda tutulan 5 pitbul cinsi köpek de Nilüfer Belediyesi Hayvan Barınağı'na götürülerek koruma altına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği, gözaltıların süreceği bildirildi.(CİHAN)