Piri Reis Denizcilik Okulu 7. Mezunlarını Verdi
Haberler » Yerel » Piri Reis Denizcilik Okulu 7. Mezunlarını Verdi - Haberler

Piri Reis Denizcilik Okulu 7. Mezunlarını Verdi

Van’ın Edremit ilçesindeki bölgenin tek denizcilik okulu olan Van Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 7. mezunlarını verdi.

Piri Reis Denizcilik Okulu 7. Mezunlarını Verdi

'ın Edremit ilçesindeki bölgenin tek denizcilik okulu olan Van Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 7. mezunlarını verdi.


Edremit ilçesindeki Marina Limanı'nda yapılan mezuniyet törenine Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Belediye Başkanı Doç. Dr. , İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanı Kemal Mescioğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman, Tatvan Liman Başkanı Adburrahman Aki, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Yılmaz, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda konuşan Kıyasettin Kırekin, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilerin bir meslek sahibi olarak mezun olduklarını belirterek, "Şimdi hasat zamanı. Yılların ekimini bu aylarda biçiyoruz. Her gün değişik okullarda bu tür mezuniyet programlarına katılıyoruz. Heyecanlı bir gün. Sevgili öğrenciler; sizler bugün burada bir meslek sahibi olarak mezun oluyorsunuz. Diğer öğrenciler gibi değil, bir mesleğe, bir beceriye sahipsiniz. Yolunuz açık, rotanız net olsun" dedi.


Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ise, meslek liselerinin önemine değindi. İlk kez bu denli bir törene katıldığını ifade eden Yalçın, meslek lisesinde aldığı eğitimin 32 yıllık iş hayatının temelini oluşturduğunu söyledi. Meslek lisesinde alınan eğitimin hayatın her kademesinin temelini teşkil ettiğini kaydeden Yalçın, "32 yıllık memuriyet hayatımda teknik açıdan her anlık eğitimin faydasını, katkısını gördüm. İnşallah sizlerde bunun meyvelerini alacaksınız. Hepinizi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.


Programda Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani'nin de birer konuşma yapmasının ardından bayrak devir teslimi yapıldı. Öğrencilere başarı belgelerinin verilmesi ve mezuniyet pastasının kesilmesi ile program sona erdi. - VAN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri