Pınarhisar Ortaokulunda Kütüphane Açılışı Yapıldı

Pınarhisar Ortaokulunda Kütüphane Açılışı Yapıldı

Pınarhisar Ortaokulunda Kütüphane Açılışı Yapıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Batman’ın Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, Pınarhisar Ortaokulunda kaymakamlıkça yaptırılan ve geçtiğimiz günlerde kalp krizi sonucu vefat eden öğretmen Muhammed Semih Sumercan’ın adının verildiği kütüphanenin açılışını yaptı.

Batman'ın Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, Pınarhisar Ortaokulunda kaymakamlıkça yaptırılan ve geçtiğimiz günlerde kalp krizi sonucu vefat eden öğretmen Muhammed Semih Sumercan'ın adının verildiği kütüphanenin açılışını yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul müdürlerinin katıldığı açılışta duygulu anlar yaşandı. Açılışta konuşan Kaymakam Osman Bilici, "Yaklaşık 20 gün önce aramızdan ayrılan Pınarhisar Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni kardeşimiz Muhammed Semih Sumercan'ın adının ölümsüzleşeceği kütüphanenin açılışını yaptık. Devlet olarak, Semih öğretmenin öğrencileri için yapmak isteyip de yapamadığı ne varsa biz tamamlamaya hazırız. Okulumuzdaki 150 öğrencimiz bize emanettir. Bu konuda öğretmenlerimize ve köylülerimize önemli görevler düşmektedir. Her çocuğumuz bizim için çok kıymetlidir. Ailesine iyi bir evlat; devletine de iyi bir vatandaş olarak yetişmesi gerekiyor. Cehaletle mücadele etmesek evlatlarımızı mutlaka kaybediyoruz. Gençlerimizi terör örgütlerinin sinsi ağlarından ve uyuşturucu bataklığından korumamız gerekiyor. Gençlerimizi kaybettiğimizde, geleceğimizi de kaybetmiş olacağız. Öğretmenlerimizin omuzlarında büyük bir yük var. Semih öğretmenimizin adının ölümsüzleştiği bu kütüphane ile köyümüzde ve öğrencilerimiz arasında bir okuma seferberliği ilan edeceğiz. Bu kütüphanedeki kitaplardan her birinin, okuldaki her öğrenci tarafından ve köydeki her bir vatandaş tarafından okunmasını sağlamalıyız. Semih öğretmenin ölümü her ne kadar bizleri üzmüş olsa da böyle güzel işlere de vesile olması onun ne kadar doğru ve iyi bir insan olduğunun göstergesidir. Burada yapılacak her hayırlı iş Semih öğretmenimize bir sevap olarak yazılacaktır" dedi.

Açılışa merhum öğretmenin babası ve eşi de katıldı. Baba Ahmet Sumercan, "Oğlum vatanına, devletine ve milletine bağlı bir insandı. Cenaze vesilesiyle devletimizin büyüklüğünü bir kez daha anladım. Sürecin en başından en sonuna kadar her zaman yanımızda olan devletimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim" diye konuştu.

Açılıştan sonra mevlit okunup, yemek dağıtıldı. - BATMAN

Pınarhisar Ortaokulunda Kütüphane Açılışı Yapıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title