Pınar Aylin'den Anlamlı Protesto

Pınar Aylin'den Anlamlı Protesto

Bu Hafta 'Yüz Yüze'ye Konuk Olacak Olan Pınar Aylin, İtalyan Sanatçı Pıppa'nan Vahşice Öldürülmesini Protesto Etti..

Pınar Aylin'den Anlamlı Protesto

BU HAFTA 'YÜZ YÜZE'YE KONUK OLACAK OLAN PINAR AYLİN, İTALYAN SANATÇI PIPPA'NAN VAHŞİCE ÖLDÜRÜLMESİNİ PROTESTO ETTİ..

Gelinlikle çıktığı barış yolculuğu sırasında Gebze'de tecavüz edilerek öldürülen İtalyan sanatçı Pıppa Bacca'nın ölümü sanat dünyasında da yankı uyandırdı.

İtalyan sanatçı Pippa Bacca'nın vahşice öldürülmesini kınayan şarkıcı Pınar Aylin, gelinlik giyip elindeki pankart ile sokağa çıktı. Sanatçı, 'Acılarını paylaşıyorum' yazısının yer aldığı İtalyanca pankartla olaya tepki göstererek, İtalyanlar ve Bacca Ailesi'nin yanında olduğunu ifade etti. Yaşanan olayın çok üzücü olduğunu vurgulayan Aylin, 'Bütün Türkiye bu korkunç olaydan dolayı acı içinde. Türkiye'nin böyle bir olayla anılması bizi üzdü. Bacca barış ve kardeşlik için yola çıkmıştı. Kendisi gelinlik giyinemedi. Bu gelinliği onun için giyindim. Türkiye'de hala bir bayan tek başına yolculuk yapamıyorsa çok acı. Acımız büyük, ailesinin acısını paylaşıyorum' dedi.

Aylin, bir tane kendini bilmez yüzünden Türkiye'nin adının kötü anılmasının üzücü olduğunu belirterek, 'Bu her yerde olabilirdi. Ama ne yazık ki bizim ülkemizde oldu. Bizim medeniyet seviyemizi daha ileriye taşımamız için eğitime daha çok önem vermemiz gerekiyor' diye konuştu. Öte yandan, Aylin, yoldan geçen bir arabanın kendisini görüp durması üzerine araç sürücüsü ile bir süre bu olayı konuştu. Aylin, araç sürücüsüne duyarlılığından dolayı teşekkür etti.