Jordan Pickford'un Su Şişesi Taktiği, İngiltere-ABD Maçına Damga Vurdu

İngiltere'yle ABD arasında oynanan hazırlık mücadelesinde İngiliz kaleci Pickford'un su şişesi gündem oldu. Pickford'ın su şişesinin üzerine ABD'li futbolcuların penaltıları hangi köşeye attığını yazması dikkatlerden kaçmadı.

İngiltere ile ABD arasında Wembley Stadında oynanan mücadele, 3-0 İngiltere lehine biterken İngiliz kaleci Jordan Pickford'un penaltı taktiği çok konuşuldu. Pickford'un su içtiği şişenin üzerinde yazılar fark edildi. Başarılı kalecinin şişenin üzerine rakip futbolcuların bazılarının ismini yazdığı görülüyor.

DÜNYA KUPASINDA DA BU TAKTİĞİ UYGULAMIŞTI

Pickford'un şişesinin üzerinde rakip takımda penaltı kullanabilecek oyuncuların isimleri ve penaltı atışını hangi köşeye doğru, nasıl kullandıkları yer alıyor. Yıldız kalecinin bu işlemi yapmasına neden olarak ise isimleri aklında tutamaması gösterildi. Pickford bu taktiği geçtiğimiz yaz ayında Rusya'da gerçekleştirilen 2018 Dünya Kupasında da kullanmıştı.

Kaynak: Skorer

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.