Pfdk Kararları

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (Pfdk), Fenerbahçe Maçında Yapılan Kötü Tezahüratlar Nedeniyle Trabzonspor'a 1 Maç Seyircisiz Oynama Cezası Verdi.

Pfdk Kararları

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe maçında yapılan kötü tezahüratlar nedeniyle Trabzonspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Turkcell Süper Lig'de, 10 Mayıs'ta oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratta bulunması ve aynı eylemin bu sezon 2. kez tekrar edildiğinden hareketle Trabzonspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası uygulanırken, aynı maçta çıkan saha olayları nedeniyle de 7 bin 500 YTL de para cezası verildi.

Öte yandan, Bank Asya 1. Lig'de oynanan Elazığspor-Malatyaspor maçında kötü ve çirkin tezahürat ile çıkan olaylardan ötürü Elazığspor'a 2 maç seyircisiz oynama ve 15 bin YTL para cezası verildi.

PFDK'nın verdiği diğer cezalar ise şu şekilde:

3 maç: Ender Altay (Balıkesirspor) 15 bin YTL: Galatasaray 7 bin YTL: Giresunspor, Adana Demirspor 2 bin YTL: Kocaelispor, Kardemir Karabükspor Bin YTL: Ankaraspor, Uşakspor, Erzincanspor (AC-OK-S)

Kaynak: İHA