Pfdk'dan F.bahçe'ye Tarihi Ceza

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu(pfdk) Bugün Yaptığı Toplantıda F.bahçe-beşiktaş Derbisi ve Sonrasında Çıkan Olaylarla İlgili Olarak Sarı Lacivertlilere Ceza Yağdırdı.

Pfdk'dan F.bahçe'ye Tarihi Ceza

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu(PFDK) bugün yaptığı toplantıda F.Bahçe-Beşiktaş derbisi ve sonrasında çıkan olaylarla ilgili olarak sarı lacivertlilere ceza yağdırdı.

Aurelio'ya 2 maç ceza verilmesine neden olan kareler/Foto-galeri

PFDK, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 1 yıl, Asbaşkan Ali Koç'a 2 yıl hak mahrumiyeti, teknik direktör Arthur Zico'ya 1 maç, Aurelio'ya da 2 maç ceza verdi. Fenerbahçe Kulübü ise 1 maç seyircisiz oynama cezasına çarptırıldı.

Kurul, Aziz Yıldırım'a, Fenerbahçe-Beşiktaş derbi maçının hakemi Selçuk Dereli'nin raporu doğrultusunda 1 yıl hak mahrumiyeti cezası kesti. Karşılaşma sonrası hakem Selçuk Dereli, Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve Futbol Federasyonu'na yönelik sert sözleri nedeniyle asbaşkan Ali Koç'a da 2 yıl hak mahrumiyeti cezası verildi.

PFDK ayrıca Şükrü Saracoğlu Stadı'nın özel otoparkında Beşiktaşlı Ricardinho'ya saldıran milli oyuncu Mehmet Aurelio'ya 2 maç ve basın toplantısında federasyonu ağır bir dille eleştiren teknik direktör Zico'ya 1 maç ceza verdi.

Saha olayları ve kötü tezahürat nedeniyle ise Fenerbahçe Kulübü'ne 1 maç seyircisiz oynama ve 30 bin YTL para cezası çıktı.

Öte yandan, kırmızı kart gördükten sonra hakeme hakaret eden ve saha dışına çıkmamakta direnen Fenerbahçeli Lugano'ya ceza çıkmadı.

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Ricardinho hakkında da video görüntülerinin izlenmesi sonrasında yeterli vicdani kanaat elde edilemediğinden ceza tayinine yer olmadığına karar verildi. Aynı maçla ilişkili olarak Beşiktaş kalecisi Runje ve futbolcu Serdar Kurtuluş da sportmenliğe aykırı davranışlarından dolayı ihtar ile cezalandırıldı.

PFDK, Beşiktaş Kulübü'ne ise aynı maçta çıkan saha olayları nedeniyle 2 bin 500 YTL para cezası uyguladı.

F.Bahçe, 1 maç seyircisiz cezası nedeniyle Turkcell Süper Lig'in 32. haftasında sahasında Trabzonspor ile yapacağı karşılaşmayı boş tribünler önünde oynayacak.

İŞTE CEZALAR

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım: 1 yıl hak mahrumiyeti ve 20 Bin YTL

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı: 6 ay hak mahrumiyeti ve 10 Bin YTL

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç: 2 yıl ve 30 BİN YTL

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu: 1 ay hak mahrumiyeti

Kaynak: DHA