Peygamber Sevdalıları Ödüllerini Aldı

Peygamber Sevdalıları Ödüllerini Aldı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 10 bin 600 öğrencinin sınava girdiği 'Peygamberimi Tanıyorum' yarışmasının sonuçları açıklandı.

Peygamber Sevdalıları Ödüllerini Aldı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 10 bin 600 öğrencinin sınava girdiği 'Peygamberimi Tanıyorum' yarışmasının sonuçları açıklandı. Gölbaşı Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen ödül töreninde 3 öğrenci kutsal topraklara giderek Umre yapma şansı yakalarken, dereceye girenlere ayrıca 23 tablet bilgisayar, 11 elektronik Kuran-ı Kerim okuyan kalem ile 98'er adet Büyük İslam İlmihali ve kitap seti dağıtıldı.

İnegöl Çevre ve Kültür Derneği'nin(ÇEKÜD) öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İnegöl Belediye Başkanlığı ve İnegöl'de faaliyet gösteren İHMED, İHH İNİYAD, İNESDER ve REHBERDER'in de katkılarıyla İnegöl'de 41 okulda 10 bin 600 öğrencinin katıldığı 'Peygamberimi Tanıyorum' yarışmasının sonuçları açıklandı. Dereceye girenlere ödülleri Gölbaşı Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen törenle takdim edildi.

"KURAN MEALİ YARIŞMASI DÜZENLEYECEĞİZ"

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede konuşan Çevre Kültür Derneği (ÇEKÜD) Başkanı Selahattin Arslan: "ÇEKÜD olarak programlarımızı yoğunlukla Mevlit Kandili döneminde ve Kutlu Doğum Haftası'nda yapmaya gayret sarf ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Hatıra Ormanı oluşturmuştuk. Hadis Yarışması yapmıştık. Hadi Yarışmasının finalinde Peygamberimizi genç nesillerin daha iyi tanıması için bir proje hazırlayalım demiştik. Kardeş derneklerimizle bir araya geldik. Bu projeyi gerçekleştirdik. İHMED, İHH İNİYAD, İNESDER ve REHBERDER, projemize paydaş oldu. Bizim muhatap kitlemiz öğrenci kardeşlerimiz olduğu için Milli Eğitime yazı yazdık. Onlar da bizlere gönüllerini açtılar sağ olsunlar. Öğrenci kardeşlerimiz de teveccüh göstermeselerdi projemizi uygulayamazdık. 10 bin 600 öğrenci gönüllü olarak sınavlara katıldı. Önümüzdeki sene Kuran-ı Kerim meali yarışması düzenlemeyi düşünüyoruz." diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Nevzat Sabri Akın, Peygamber Efendimizin(SAV dünyaya teşrifinin sene-i devriyesi nedeniyle düzenlenen programda olduklarını ifade etti. "Tertip edenleri kutluyorum. Yavrularımıza Efendimizin hayatını öğrettiler. Bunun için de yarışma düzenlediler. Allah, rahmet Peygamberinin izinde olmayı hepimize nasip etsin." diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödüller sahiplerini buldu.