Petlas A.ş Lastik Fabrikası'nda Forklift Operatörleri 3 Gündür Eylemde
Haberler » Yerel » Petlas A.ş Lastik Fabrikası'nda Forklift Operatörleri 3 Gündür Eylemde - Haberler

Petlas A.ş Lastik Fabrikası'nda Forklift Operatörleri 3 Gündür Eylemde

Petlas A.Ş Lastik Fabrikasında görev yapan forklift personeli sendikal hakları olmadıkları gerekçesi ile 3 gündür eylem yapıyor.

Petlas A.ş Lastik Fabrikası'nda Forklift Operatörleri 3 Gündür Eylemde

A.Ş Lastik Fabrikasında görev yapan forklift personeli sendikal hakları olmadıkları gerekçesi ile 3 gündür eylem yapıyor.


Petlas A.Ş Lastik Fabrikasında kadrolu çalışan işçilerin 3 bin 600 lira maaş almaları ve sözleşmelerini yenilemelerinin ardından kendilerinin çok düşük ücretle çalışmakta olduğunu söyleyen işçiler, iş bıraktı.


Gölhisar Mahallesinde bulunan fabrika karşısındaki camide 3 gündür eylem yapan işçiler, özlük haklarının verilmesini istiyor.


Kırıkkale Petrol İş Şube Başkanı Recep Sefer, "Bizde işçi arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Personel fabrika işini yapmakta fakat taşeron işçisi gözükmekte, ücret zammı ile ilgili görüşmeler fabrika yönetimi ile yapılmış. Bizim işçi arkadaşlarımızdan aldığımız bilgi bu yönde" dedi.


İşçilerin 3 gündür direnişte olduğunu ifade eden fabrika yönetimi ise yaptığı açıklamada, "Petlas alt işvereni işçiler eylemde. Bizde hizmet müteahhiti olan bir firma var. İşçiler de kadro ve maaş talebi ile direniş yapıyor" ifadelerini kullandı. - KIRŞEHİR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler