Petkim'in Alıcısına 30 Mayısa Kadar Süre

Petkim'in Alıcısına 30 Mayısa Kadar Süre

Petkim Petrokimya Holding A.ş'nin Yüzde 51 Oranındaki Kamu Hissesinin Satışıyla İlgili, Hisse Satış Sözleşmesinin İmzalanması ve Diğer İşlemlerin Tamamlanması İçin Alıcının Özelleştirme İdaresi Başkanlığına (Öib) Yaptığı Başvuru Üzerine 30 Mayıs 2008'e Kadar Süre Verildi.

Petkim'in Alıcısına 30 Mayısa Kadar Süre

Petkim Petrokimya Holding A.Ş'nin yüzde 51 oranındaki kamu hissesinin satışıyla ilgili, hisse satış sözleşmesinin imzalanması ve diğer işlemlerin tamamlanması için alıcının Özelleştirme İdaresi Başkanlığına (ÖİB) yaptığı başvuru üzerine 30 Mayıs 2008'e kadar süre verildi.

ÖİB'den Borsa'ya gönderilen açıklamada, Petkim sermayesindeki yüzde 51 oranındaki kamu hissesinin satışına ilişkin Socar&Turcas-IPCL Ortak Girişim Grubu tarafından 11 Nisan 2008'de ''Socar&Turcas Petrokimya Anonim Şirketi''nin kurulduğu ve devre konu hisselerin bedellerinin ödenmesi için Petkim ihale şartnamesinin 13. maddesi ahkamına (hükümlerine) uygun olarak vadeli ödeme alternatifinin seçilmiş olduğunun bildirildiği ifade edildi.

Açıklamada, ''Hisse satış sözleşmesinin imzalanması ve diğer işlemlerin tamamlanması için alıcının Özelleştirme İdaresine yazılı olarak yaptığı başvuru üzerine 30 Mayıs 2008 tarihinde kadar süre verilmiştir'' denildi.

Kaynak: AA