Pervari'de terör lanetlendi

Pervari'de terör lanetlendi

Siirt'in Pervari ilçesinde 'Terörü Lanet, Şehitlerimize Saygı ve Türk Bayrağı Altında Birlik Mitingi' düzenlendi. Pervari Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından şehir meydanında ve belediye hizmet binası önünde düzenlenen mitingde bu güne kadar Pervari ilçesi nüfusuna kayıtlı olan 76 şehidin adlarının okundu.

Pervari'de terör lanetlendi

Siirt'in Pervari ilçesinde 'Terörü Lanet, Şehitlerimize Saygı ve Türk Bayrağı Altında Birlik Mitingi' düzenlendi. Pervari Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından şehir meydanında ve belediye hizmet binası önünde düzenlenen mitingde bu güne kadar Pervari ilçesi nüfusuna kayıtlı olan 76 şehidin adlarının okundu. Katılanların "burada" demesiyle başlayan mitingte ilk konuşmayı Pervari Şehit Gazi Aileleri Derneği adına gazi Ekrem Ergün yaptı.

Terörle mücadelede kararlı olduklarını vurgulayan Aygün, "Bizler, bu toprakları hainlere mezar edeceğiz. Suriye'den konuştuğu zaman mangalda kül bırakmayan hain Apo yakalandıktan sonra ne kadar iki yüzlü olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.Türkiye Cumhuriyeti'ni çok sevdiğini, ona hizmet etmek istediğini söylüyor. Yaptığı kahpeliği biliyor, onun için yalvarıyor. Pervari'den şimdiye kadar 76 şehit, 56 gazi ve Türkiye'den en çok 2 bin gönüllü ve geçici köy korucusu mevcut." dedi.

Kanser hastası olan ve sağlığı çok kötü olan Pervari Belediye Başkanı Abdurrahman Dundar, çevredekilerin desteği ile bir konuşma yaptı. Dundar, PKK terör örgütünün devlet kuramayacağını belirterek, şöyle konuştu: "PKK hainleri, kadın çoluk çocuk demeden Kürtleri öldürerek devlet kurabilirler mi? Dost görünen batılı ülkelerin ve ABD'nin kurduğu ASALA'nın uzantısı olan PKK devlet kurabilir mi? Bu güne kadar bir çok şehit ve gazimiz oldu, bundan sonra da birçok şehit ve gazimiz olacak. Ama yılmadık, yılmayacağız. Dinimizde de ırkçılık yoktur. Dinimiz bir, bayrağımız bir, kıblemiz bir. Çobanlar dağlarda Yunanlı generalin PKK'lı teröristleri eğittiğini görmüşler. Soruyorum; Yunanlı generalin Kürt devleti ile ne ilgisi var? Ermenilerin Suriyelilerin ne ilgisi var?" dedi.

Annesine ve 11 akrabasını şehit eden PKK'ya yalnızca PKK denilmesini ve her zaman terör örgütü olarak anılmasını isteyen Siirt Şehit ve Gazi Aileleri Dernekleri Federasyon Başkanı Kenan Şehitoğlu da, "PKK diyoruz ama, PKK demeyelim bunlar terör örgütüdür. Bunlar Kürt düşmanıdırlar. Bunlar Türk, Arap düşmanıdırlar. Dün Osmanlı'nın arasına nifak sokanların maşaları, bu gün de aramıza nifak sokmak istiyorlar. Barış diye Afganistan'a girip bitirdiler, Somali'ye girip bitirdiler, barış diye Irak'a girip parçaladılar." diye konuştu.

Bayrak şiirini Pervari ilçesi Beğendik Belediye Başkanı Ali Osman Selçuk tarafından okunmasıyla büyük bir alkış aldı. Mitingde son konuşmayı İstanbul'dan gelen Pervarili Gazeteci-Yazar Orhan Kiverlioğlu yaptı. Bölücü terör örgütü lideri Apo'nun cezaevinden iki kez aynı konuda açıklama yaptığını belirten Kiverlioğlu şöyle konuştu: "Nedir bu fitne, bu fesat? Herkes alnını istediği gibi secdeye götüremiyor mu? İstediği ticareti serbestçe yapamıyor mu?Subaylarımız milletvekillerimiz ve hatta Ferit Melen gibi başbakanlarımız yok mu? Birbirimizden kız alıp veriyoruz. Bu gün köylerimizde yol elektrik var. Barajlarımız var, genç bir nüfusumuz var. Bunları kıskanıyorlar. Bir başka konu da var; 10-15 yıla kadar küresel ısınma nedeniyle dünyanın bir çok yeri sular altında kalacak, ama Ortadoğu bu açıdan şanslıdır. Ülkemizin topraklarının altında petrol zenginliği yatmaktadır. Daha önce ASALA'yı kuranlar bunu başaramayınca içimizdeki hainleri toplayıp başlarına da damarlarında Ermeni kanı dolaşan Apo'yu getirdiler. Apo cezaevinden iki defa önemli bir açıklama yaptı. PKK'ya katılan her kızın ruhu, vücudu benimdir dedi. Bu ne demektir?"

Mitinge katılanlar şehitlerin resimlerini içeren pankartlar ile Türk bayrağını taşıyarak sık sık "Barzani şaşırma sabrımızı taşırma, Kahrolsun PKK, Hepimiz Mehmediz, PKK'ya yeteriz, Asker millet el ele" şeklinde sloganlar attılar.

5000 civarında kişinin katıldığı mitingde AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Yılmaz Helvacıoğlu'nun mesajları da okundu. Mitinge Kaymakam Nurettin Dayan, belediye başkanları ve aşiret liderleri de katıldı. 2 saat süren miting sloganlarla bitirildi.

Kaynak: CHA