Personel Yetersizliği Tepkisi

Personel Yetersizliği Tepkisi

Zonguldak'ta Vergi Dairesi Binası Önünde Toplanan Büro Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi Üyeleri Kurumlardaki Personel Yetersizliğine Tepki Gösterdiler.

Personel Yetersizliği Tepkisi

Zonguldak'ta Vergi Dairesi Binası önünde toplanan Büro Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi üyeleri kurumlardaki personel yetersizliğine tepki gösterdiler.

Büro Emekçileri Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Reşide Nurak ve büro çalışanları, Vergi Dairesi Binası önünde bir araya gelerek kurumlardaki iş yoğunluğuna rağmen personel alınmamasına tepki gösterdiler. Nurak, yaptığı açıklamada, 42 kurum ve kuruluşta çalışan sendika üyeleri ile birlikte Maliye Bakanlığı Binası önünde olacaklarını kaydettiler. İş yoğunluğuna rağmen artan bir personel yetersizliği ile karşı karşıya bulunduklarını kaydeden Nurak, "Sendikamızın örgütlü olduğu Maliye birimleri, Adliyeler, Nüfus Müdürlükleri, Sosyal güvenlik birimleri, Sivil Savunma ve Güvenlik birimleri başta olmak üzere, iş kolumuzda bulunan kurumlarda artan iş yoğunluğuna rağmen, emekli olanların yerine yeni personel alınmıyor. Alınan personelin önemli bir bölümü ‘sözleşmeli personel' statüsünde istihdam ediliyor. Personel yetersizliği ve çalışma sürelerinin fazla ve stresli olması, iş yoğunluğu nedeniyle son zamanlarda büro emekçilerinde psikolojik bunalımlar artmıştır. Bu konuda duyarlı davranılarak gerekli önlemlerin alması gerekmektedir" dedi.

Açıklamayı öğlen paydosundaki arada yapan büro çalışanları, açıklama sonrası olaysız bir şekilde dağılarak, görevlerinin başına döndüler.

(SD-SD-Y) 28.05.2008 20:29 TSİ