PERA FİLM'de Film Çılgınlığı Devam Ediyor..
Haberler » Kültür Sanat » PERA FİLM'de Film Çılgınlığı Devam Ediyor.. - Haberler

PERA FİLM'de Film Çılgınlığı Devam Ediyor..

Pera Film'de 26 - 28 Kasım Tarihleri Arasında Film Çılgınlığı Devam Ediyor

PERA FİLM'de Film Çılgınlığı Devam Ediyor..

Pera Müzesi film etkinlikeri sonbahar sezonuna 26 – 28 Kasım arasında Hayat Bu ve Müzede Film Gecesi programları ile devam ediyor.

26 – 28 Kasım tarihleri arasında ise gösterilecek Hayat Bu programında Marie Losier ve Peter Hristoff'un hazırladığı 12 kısa yer alıyor. Programda Losier ve Hristoff'un kısa film ve videoları dışında farklı sanatçıların da yapıtları yer alıyor. 26 Kasım Cuma akşamı saat 18:30'da Marie Losier ve Peter Hristoff ile program üzerine bir söyleşi gerçekleşecek.

Pera Film ve Hürriyet Daily News işbirliğiyle Müzede Film Gecesi programının ikinci etkinliğinde 27 Kasım Cumartesi günü saat 17:00'de Çağan Irmak'ın Karanlıktakiler filmi ile gerçekleşecek.

Karanlıktakiler orta sınıf ahlakının yargısıyla hayatı biçimlenmiş bir anne ve cehenneminde annesiyle beraber yaşamak zorunda kalan genç bir adamın, bilerek ya da bilmeden ötekileştirdiklerimizin, zaman zaman ürküten, zaman zaman gerilimli ve biraz da komik hikâyesi. Film İngilizce altyazılı olarak gösterilecek. Gösterimin ardından filmin yönetmeni Çağan Irmak ile bir söyleşi gerçekleşecek.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler