Pentagon Haberleri

Pentagon haber, Pentagon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pentagon - 11.06.2020
Pentagon'dan Ukrayna'ya 250 milyon dolarlık yardıma onay
ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Ukrayna ordusuna 2020 Savunma Bütçesi kapsamında öngörülen 250 milyon dolarlık askeri yardım yapılmasına onay verdiği bildirildi.
Pentagon - 09.06.2020
Netflix "Uzay Kuvvetleri" markasını ABD ordusundan önce almış
ABD Başkanı Donald Trump, 2018'de söz konusu komutanlık için Pentagon'a talimat vermiş ve Komutanlık bu yıl şubat ayında resmen kurulmuştu.
Pentagon - 05.06.2020
Trump'tan Pentagon'a Almanya'daki ABD askerlerinin bir kısmını çekme talimatı
ABD Başkanı Donald Trump'ın, Pentagon'a Almanya'da daimi olarak görevli ABD askerlerinden 9 bin 500'ünü çekme talimatı verdiği iddia edildi.
Pentagon - 05.06.2020
Pentagon askerleri Washington bölgesinden çekiyor
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Washington DC yakınlarına konuşlandırdığı 900 asker ve askeri polise üslerine dönme emri verdi.
Pentagon - 04.06.2020
ABD'nin Libya yaklaşımı: Kayıtsızlıktan ihtiyatlı angajmana
Kaldı ki AFRICOM, Pentagon üzerinden Libya'daki Rus etkisini dengelemeye yönelik harekete geçse bile karşısında Amerikan partneri olan çok sayıda ülkeyi ve lobi baskısını bulacaktır.
Pentagon - 04.06.2020
Son dakika haberleri... Pentagon geri adım attı: Askerleri Washington'dan çekmiyorlar
Gelen son dakika haberine göre ABD Savunma Bakanı Mark Esper'in gün içinde başkent Washington DC yakınlarındaki üslere tedbir amaçlı konuşlandırılmış askerlerin çekilmesi kararını geri aldığı bildirildi.
Pentagon - 04.06.2020
3 Haziran 2020 Haberleri
3 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Pentagon - 03.06.2020
ABD Savunma Bakanı Esper: "İsyan Yasası'nın devreye sokulmasını desteklemiyorum"
O gün eleştirilere neden olan birkaç konuya da dikkati çeken Esper şunları kaydetti: "Birincisi, haber yapıldığı gibi Ulusal Muhafızlar, (Trump'a yol açmak için) göstericilere karşı plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz kullanmadı. İkincisi, muhafızlara, bir tür yıldırma amacı için değil, kendi güvenlikleri için miğfer ve diğer koruyucu kıyafetleri giyme emri verildi. Üçüncüsü, Genelkurmay Başkanı Milley ve komutanlar kamuflaj giymişlerdi çünkü bir komuta merkezinde veya sahadaki askeri ziyaret ederken bu kıyafeti giymeleri daha uygundur. Dördüncüsü, dün öğle saatlerine kadar Ulusal Muhafızlara bağlı bir askeri helikopterin Washington DC'deki bir sokak üzerinde alçak uçuş yaptığından haberim yoktu. Haber aldıktan sonra yarım saat içinde Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliğine soruşturma için talimat verdim." Esper, Pentagon'u siyasetin dışında tutmaya çalıştığını belirterek, Kuvvet Komutanlarının kendi kuvvetleri içinde Amerikan tarihi ve sorunlarını konuşmasına destek verdiğini söyledi.
Pentagon - 03.06.2020
Son dakika güncel: Pentagon, Washington bölgesine yaklaşık 1600 asker konuşlandırdığını açıkladı
Son dakika haberi: ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 82'nci Hava İndirme Tümeninin bulunduğu Fort Bragg ve 10'uncu Dağcı Tümeninin bulunduğu Fort Drum kışlalarından yaklaşık 1600 askeri tedbir amaçlı Washington bölgesinde konuşlandırdığını duyurdu.
Pentagon - 02.06.2020
Trump'ın protestolara karşı "İsyan Yasası"nı kullanabileceği öne sürüldü
Pentagon bu konuda açıklama yapmaktan çekinirken, Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, İsyan Yasası'nın da seçenekler arasında olduğunu belirtmişti.
Pentagon - 01.06.2020
ABD'li Senatör: "Gösterilere Irak ve Afganistan işgalinde görev yapan birlikler müdahale etsin"
Pentagon ise ABD Kuzey Saha Komutanlığının teyakkuza geçirildiğini duyurmuştu.
Pentagon - 01.06.2020
Son Dakika: Açık semalara veda, soğuk savaşa merhaba
Evet, uluslararası toplum yeni bir Soğuk Savaş süreciyle karşı karşıya. Üstelik ABD, bu defa bu savaşı iki cephede birden yürütmeye karar verdi. Bir cephede, Kovid-19 salgınının sorumlusu olarak görülen ve salgına dair bulguları DSÖ'yle işbirliği içerisinde gizlemekle suçlanan Çin Halk Cumhuriyeti var. Hong Kong'a tanınan özel statünün iptali, Tayvan üzerinde kurulan baskı, Huawei telekomünikasyon şirketinin geliştirdiği 5G teknolojisiyle ABD'nin müttefiki ülkelere teknoloji üzerinden dahil olma girişimi, ticaret savaşı, Kuşak ve Yol İnisiyatifi, Güney Çin Denizi'ndeki askeri tahkimat, ABD'nin Pekin yönetimine dair tuttuğu sabıka kaydının önemli başlıklarını oluşturuyor. Yeni Soğuk Savaş'ta ABD'nin çizdiği ikinci cephenin diğer tarafında ise ezeli rakip Rusya var. Washington'ın INF'nin ardından Açık Semalar Anlaşması'ndan çekilme yönündeki hamlesi, Rusya'nın Pentagon'un gözünde, askeri açıdan hala Çin'den daha öncelikli tehdit olduğunu ortaya koyuyor.
Pentagon - 30.05.2020
Pentagon'dan gösteriler için Minnesota Valisi'ne destek teklifi
NEW ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), siyahi George Floyd'un ölümü üzerine başlayan ve şiddet olaylarına dönüşen gösteriler için Minnesota'daki yetkililere yardıma hazır olduklarını açıkladı.
Pentagon - 30.05.2020
Pentagon'dan bazı askeri inzibat birliklerine "Minneapolis'e konuşlanmaya hazır ol" talimatı
DELRAY ABD'nin Minneapolis kentinde, siyahi Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından ülke geneline yayılan gösteriler ve şiddet olayları üzerine Savunma Bakanlığı (Pentagon), aktif görevdeki askeri inzibat birliklerine Minneapolis'e konuşlanmaya hazır...
Pentagon - 28.05.2020
Cibuti'de üs savaşları
Çin, Cibuti'deki askeri üssünü 1 Ağustos 2017'de faaliyete geçirdi. Burada konuşlandıracağı donanması vasıtasıyla da Aden Körfezi ve Somali açıklarında devriye, koruma, insani yardım, ortak eğitim ve tatbikat faaliyetleri düzenlemeyi planlıyor. Böylece stratejik deniz ticareti yollarını denetim altına alacak olan Çin, Pentagon'a göre konvansiyonel askeri güç kullanımını caydırma, ülke dışındaki operasyonlarını ikmal etme ve stratejik öneme sahip ekonomik koridorları riske atma kabiliyetini artırmaktadır.
Pentagon - 27.05.2020
ABD Başkanı Trump'ın Afganistan'daki tüm askerlerini çekeceği iddia edildi
ABD Başkanı Donald Trump'ın, kasımda yapılacak başkanlık seçimlerine kadar Afganistan'daki tüm ABD askerlerini çekmeyi planladığı ve Savunma Bakanlığının (Pentagon) bu konuda planlama yaptığı iddia edildi.
Pentagon - 21.05.2020
ABD Çin'le stratejik rekabetini "prensipli realizm" ekseninde yürütecek
ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Çin raporunda, Washington'un Pekin ile prensipli realizm ekseninde stratejik rekabete girdiği ve Çin'in mevcut dünya düzenini zayıflatmasına müsamaha göstermeyeceği bildirildi.
Pentagon - 21.05.2020
"Trump, Rusya ile yapılan Açık Semalar Anlaşması'ndan çekiliyor" iddiası
Pentagon ve Amerikan istihbarat belgelerinde ise Rusya'nın ABD toprakları üzerinde uçarak, siber saldırı hedefi olabilecek alt yapıların haritalarını çıkardığı iddia edilmişti.
Pentagon - 21.05.2020
Kovid-19 pandemisi ve Sahel'deki jeopolitik derinlik
ABD'nin (istihbarat ve eğitim başta olmak üzere askeri alanda Fransa, BM ve G5 Sahel Ortak Gücü kuvvetlerine destek verdiği) AFRICOM bünyesindeki 800 askerini, Çin ve Rusya ile son yıllarda uluslararası alanda yaşadığı mücadeleden dolayı zayıflatma kararı, bilindiği üzere Fransa'yı epey endişelendiriyordu. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun 15 Şubat'ta başlayan Afrika ziyaretleri kapsamında, Sahel'in en güçlü ekonomilerinden birine sahip olan Senegal'e ziyareti öncesinde Pentagon'dan yapılan açıklama, ABD'nin Sahel'de nasıl bir askeri varlık göstereceğine dair ipuçları verdi.
Pentagon - 21.05.2020
20 Mayıs 2020 Haberleri
20 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Pentagon - 14.05.2020
Asya Pasifik'te jeopolitik rekabet derinleşiyor
Son birkaç yıldır Çin, özellikle Tayvan çevresindeki askeri tatbikatlarını artırdı. Geçen yıl Aralık ayında ikinci uçak gemisi Shandong'u donanmasına katan Çin ordusu büyümeye devam ediyor. Pentagon da yayınladığı son raporda Çin ordusunun kapasitesini geliştirdiği şeklinde bir uyarıda bulunuyor.
Pentagon - 13.05.2020
Pentagon, YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeydoğusundaki Araplarla ilişkisini raporladı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Başmüfettişliğinin Irak ve Suriye'de DEAŞ'a yönelik operasyonlara ilişkin raporunda, SDG ismini kullanan YPG/PKK terör örgütünün Arapları paravan sivil ve askeri yapılarda yönetime katmadığını ortaya koydu.
Pentagon - 13.05.2020
FBI 11 Eylül saldırısı şüphelisinin adını yanlışlıkla duyurdu
11 EYLÜL'DE NELER OLMUŞTU 1 Eylül 2001'de  Amerika Birleşik Devletleri'nde iç sefer yapan 4 yolcu uçağı, El Kaide üyesi 19 kişi tarafından kaçırıldı. Önce iki uçak New York'ta bulunan Dünya Ticaret Merkezi'nin sırasıyla kuzey ve güney kulelerine çarptı. İki saat içinde 110 katlı iki bina da çöktü. Kaçırılan üçüncü uçak, American Airlines'ın 77 sefer sayılı uçuşu, Virginia eyaletindeki Amerikan Savunma Bakanlığı karargahı Pentagon'a çarptı.
Pentagon - 12.05.2020
ABD'de hastane krizine alternatif kongre merkezleri oldu
WASHINGTON'UN EN BÜYÜK KONGRE MERKEZİ  ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), koronavirüs salgını kapsamında uzun süredir üzerinde çalıştığı Walter E Washington Kongre Merkezi'nin geçici olarak hastaneye çevirdi.
Pentagon - 12.05.2020
Pentagon'dan Türkiye'nin siparişlerini de kapsayan fırlatma sistemi kontratı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Türkiye'nin "İ Sınıfı" fırkateynlerde kullanmak üzere verdiği siparişlerin de dahil olduğu MK-41 tipi Dikey Fırlatma Sistemleri (VLS) için BAE Sistemleri Şirketi ile 42 milyon 842 bin 169 dolarlık sözleşme imzaladı.
Pentagon - 08.05.2020
ABD, Sina Yarımadası'ndaki askerlerini çekmeyi değerlendiriyor
AA muhabirine konuyla ilgili açıklama yapan Pentagon Sözcüsü Binbaşı Sean Robertson şu değerlendirmede bulundu: "Pentagon, 2018 Ulusal Savunma Stratejisi kapsamında, Çin ve Rusya'dan gelen tehditlere karşı koymak üzere kaynakları öncelik sırasına koymak ve tüm kuvvetlerde harbe hazırlığı sağlamak için küresel olarak konuşlu kuvvetlerimizin durumunu gözden geçiriyor.
Pentagon - 08.05.2020
ABD'den Suudi Arabistan'da 'Patriot' hamlesi
ABD ile Suudi Arabistan arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Amerikalı yetkililer, Patriot bataryalarının ve ABD Hava Kuvvetleri'ne ait 2 savaş uçağı filosunun Suudi Arabistan'dan ayrıldığını ifade etti. ABD medyasından Wall Street Journal'a konuşan yetkililer, ABD donanmasının Basra Körfezi'ndeki 'askeri' varlığını da azaltmayı hedeflediğini belirtti. Konuya ilişkin Pentagon'dan henüz bir açıklama yapılmadı.
Pentagon - 07.05.2020
ABD'nin bazı silah ve askerlerini Suudi Arabistan'dan geri çekeceği iddiası
Pentagon, konuyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı.
Pentagon - 07.05.2020
Pentagon, Kovid-19'dan hastanelerde tedavi görenleri askere almayacak
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastanelerde tedavi edilen kişilerin askere alma sürecinde elenmesi kararı aldı.
Pentagon - 07.05.2020
Pentagon: Orta Doğu'daki ABD operasyonlarında 2019'da 132 sivil öldü
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), her yıl Kongreye sunduğu dış operasyonlara ilişkin raporunda, "Irak, Suriye, Afganistan ve Somali'de 132 sivilin Amerikan operasyonları sırasında öldürüldüğünü" iddia etti ancak bu sayı, bağımsız kaynakların bulgularıyla örtüşmüyor.
Pentagon - 07.05.2020
ABD Savunma Bakanı Esper, iki ay sonra ilk kez Washington'dan ayrılıyor
Pentagon'un Kovid-19 salgına yaklaşımı Demokratlar tarafından yavaş ve tutarsız olmakla eleştirilirken Esper bugün ordunun virüsle mücadelede sivil kuruluşlara desteğine öncülük eden General Terrence O'Shaughnessy ile görüşmek üzere Colorado Springs'teki ABD Kuzey Komutanlığına gidiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pentagon Haberleri | Pentagon Haber - Haberler - Sayfa 8 - Pentagon haberleri, son dakika pentagon haber ve gelişmeleri burada. Pentagon'dan Rusya'nın, Taliban'a para teklifi iddialarına ilişkin açıklama Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 17:41:57. #1.16#

title