Pentagon Haberleri

Pentagon haber, Pentagon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pentagon - 30.08.2020
Amerikan B-52 bombardıman uçağına Karadeniz üzerinde iki Rus jetinden önleme
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Karadeniz'de uluslararası sularda bir B-52 bombardıman uçağına iki Rus jeti tarafından önleme yapıldığını açıkladı.
Pentagon - 28.08.2020
Son dakika haberleri... ABD, Irak'taki asker sayısını 3 bin 500'e düşürmeyi planlıyor
Irak basınında yer alan haberlere göre, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, önümüzdeki 3 ay içerisinde Irak'ta bulunan ABD askerlerinin üçte birini çekerek, asker sayısını 3 bin 500'e kadar düşürmeyi planladığı aktarıldı.
Pentagon - 28.08.2020
Son dakika haber | Wall Street Journal: ABD, Irak'taki askerlerinin üçte birini geri çekiyor
Bir son dakika haberine göre ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Irak'taki Amerikan askerlerinin üçte birini geri çekerek bu ülkedeki asker sayısını 3 bin 500 civarına düşüreceği öne sürüldü.
Pentagon - 28.08.2020
ABD, Rusya'yı "Suriye'de angajman kurallarını ihlal etmekle" suçladı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), salı günü Suriye'de Rus askeri aracının Amerikan ordusuna ait bir araca çarparak 4 Amerikan askerinin yaralanmasına neden olmasından Rusya'yı sorumlu tuttu.
Pentagon - 24.08.2020
Kushner: "İsrail-BAE anlaşması BAE'nin F-35 alma şansını artırmalı"
Kushner ayrıca, söz konusu muhtemel F-35 satışının ancak Pentagon ve Dışişleri Bakanlığının ilgili değerlendirmeleri sonucunda mümkün olabileceğini vurguladı.
Pentagon - 20.08.2020
Son Dakika | ABD ve Irak savunma bakanlarından DEAŞ ile mücadele vurgusu
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, yaptığı yazılı açıklamada, Esper ile İnad'ın bugün bir araya geldiğini belirtti.
Pentagon - 19.08.2020
Afrika Uzmanı Çınar, Mali'deki darbeyi değerlendirdi
Olaylar sonrası Mali'de Fransa'nın elinin güçlenebileceği değerlendirmesinde bulunan Çınar, "Her ne kadar darbenin Fransa yanlısı bir yönetime yapıldığı vurgulansa da geçtiğimiz 7 yılda başarısız olarak değerlendirilen bir başkanlık rejimi ile ismi anılan Fransa'nın içine düştüğü bu durumdan kurtulmak için Mali'de bir yönetim değişikliğini desteklemesi muhtemeldir. Bu değişiklik yaratılırken demokrasi ile bağdaşmayan bir yöntem olarak askeri darbenin ise bölgesel rekabete girdiği Rusya gibi aktörler tarafından desteklendiği algısının yaratılması yine Paris yönetiminin lehine olacaktır. Nitekim Rusya'nın 2000'li yılların başından bu yana süregelen büyüyen ekonomisi ve imkanları dahilinde Afrika'da artan askeri varlığı ABD ve Fransa gibi Avrupalı eski kolonyal güçler tarafından endişe ile karşılanmaktadır. 2018 yılının sonlarında Ulusal Güvenlik Danışmanı olan John Bolton, Afrika'ya yönelik yeni Amerikan stratejisinin Rusya ve Çin'e karşı buradaki mevcudiyeti arttırmak olduğunu açıklamıştır. Ancak bir süre sonra Trump yönetiminin Afrika'daki Amerikan askeri unsurlarının azaltılacağı açıklaması üzerine Savunma Sektereri Mark T. Esper buradan gerçekleştirilecek bir çekilmenin Rusya ve Çin'in işine geleceğini vurgulamıştır. Aynı doğrultuda Fransız Savunma Bakanı Florence Parly de Esper ile gerçekleştirdiği toplantıda kıtada varolan 4 bin 500 Fransız askeri birliğine Amerikan desteğinin devamı için Pentagon'un ikna edilmesi gerektiğini vurgulamıştır.
Pentagon - 19.08.2020
Son dakika haberleri: İran "ABD askerlerini öldürmesi için Taliban'a para teklif ettiği" iddiasını yalanladı
ABD'nin CNN televizyonunun ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) belgelerine dayanarak ortaya attığı iddianın, Washington yönetiminin Afganistan'daki başarısızlığını örtbas etmek amacıyla ileri sürüldüğünü ifade eden Hatibzade, "ABD yönetimi, Afganistan'da öldürülen Amerikan askerlerinin ailelerine bir açıklama yapamadığı için medyada oluşturduğu havayla Afganistan'daki hesaplama hatasını örtbas etmeye çalışıyor.
Pentagon - 17.08.2020
Son dakika haber | İran'ın, Taliban'a Afganistan'daki Amerikan askerlerini öldürmesi için para teklif ettiği iddiası
CNN'in ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) belgelerine dayandırdığı haberine göre, yabancı bir ülke, Taliban'a Afganistan'daki Amerikan askerleri ve koalisyon güçlerine saldırmaları için para teklif etti.
Pentagon - 16.08.2020
Pentagon, UFO'ları araştıracak
ABD ordusu, UFO'ları araştıracak bir görev gücü oluşturduğunu açıkladı.
Pentagon - 15.08.2020
Çin-ABD gerginliği sürerken, Tayvan ABD ile F-16 anlaşması yaptı
Pentagon'dan yapılan yazılı açıklamada, Lockheed Martin ile Tayvan'ın 90 adet F-16 uçağı için anlaşmaya vardığı duyuruldu.
Pentagon - 15.08.2020
Pentagon, "Tanımlanmayan Hava Olayları Görev Gücü" kurdu
ABD Savunma Bakanlığı, gökyüzündeki gizemli olayları ve unsurları araştırmak üzere "Tanımlanmayan Hava Olayları Görev Gücü" (UAP) adlı yeni bir birim kurduğunu açıkladı.
Pentagon - 13.08.2020
Pentagon: "ABD, Doğu Akdeniz'deki tansiyonun düştüğünü görmek istiyor"
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Doğu Akdeniz'deki gerginliğin düştüğünü görmek istediklerini belirterek, Fransa ve Türkiye'ye "anlaşmazlıklara bir çözüm bulmaları" çağrısı yaptı.
Pentagon - 13.08.2020
Trump seçimlerden sonra Esper'i değiştirmeyi düşünüyormuş
Öte yandan Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman ayrı bir yazılı açıklama yaparak, "Esper'in Başkan'ın arzusu doğrultusunda görev yaptığını" dile getirdi.
Pentagon - 09.08.2020
Son dakika haber! ABD Savunma Bakanı Esper: "Kasım sonuna kadar Afganistan'daki asker sayımızı 5 binin altına...
Söz konusu plan hakkında Pentagon yetkililerinin Kongreyi bilgilendireceğini belirten Esper, "ABD'nin, Afganistan'dan çıkarken kendisine yönelik bir terör tehditi olmadığını garantiye alması gerekir.
Pentagon - 07.08.2020
6 Ağustos 2020 Haberleri
6 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Pentagon - 29.07.2020
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den ABD'nin Almanya'dan asker çekme kararına ilişkin açıklama...
ABD Başkanı Trump, haziran ayı başında Pentagon'a, Almanya'da daimi olarak görevli ABD askeri sayısını 25 bine çekme talimatı vermişti.
Pentagon - 29.07.2020
ABD Savunma Bakanı Esper: "ABD, Almanya'dan yaklaşık 11 bin 900 askerini çekecek"
Esper, Savunma Bakanlığında (Pentagon) düzenlediği basın toplantısında, ABD Avrupa Kuvvetleri (EUCOM) Komutanlığına yönelik atacakları adımları açıkladı.
Pentagon - 24.07.2020
Son dakika haberi... Pentagon, UFO ile ilgili bulguları her 6 ayda bir açıklayacak
Son dakika güncel haberine göre ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), her 6 ayda bir UFO (Tanımlanamayan uçan obje) ile ilgili bulguları kamuoyuyla paylaşacağını söyledi.
Pentagon - 23.07.2020
Pentagon, Suriye'de bir ABD askerinin öldüğünü açıkladı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Suriye'nin doğusunda bir askeri aracın devrilmesi sonucu bir ABD askerinin öldüğünü duyurdu.
Pentagon - 21.07.2020
ABD Savunma Bakanı Esper: "Kore Yarımadasından asker çekilmesine yönelik talimat vermedim"
Öte yandan göreve başladığı günden bu yana her coğrafyadaki askeri varlıklarını optimize etmeye çalıştıklarını vurgulayan Esper, "Pentagon, her bölgedeki komutanlıklarda düzenlemeleri değerlendirecektir.
Pentagon - 21.07.2020
Pentagon, Türkiye için üretilen 8 F-35'i satın alıyor
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye için üretilen 8 F-35 uçağının, ABD Hava Kuvvetlerine göre yapılandırılarak satın alınması için, üretici firma Lockheed Martin ile yapılan kontratta değişikliğe gitti.
Pentagon - 14.07.2020
ABD, Afganistan'daki 5 üsten çekildi
Konuyla ilgili AA muhabirine açıklama yapan ancak isminin açıklanmasını istemeyen bir ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilisi, anlaşma kapsamında Amerikan askerlerinin Afganistan'daki 5 askeri üsten çekildiğini bildirdi.
Pentagon - 09.07.2020
ABD'de Çin malı krizi: Amerikan ordusunun ekipmanları Çin yapımı olduğu iddia edildi
ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Pentagon en iyi ABD mallarını kullanıyor" açıklamasının ardından, ABD Deniz Kuvvetleri'ne teçhizat sağlayan bir firmanın, Çin malı kask ve zırh sattığı iddia edildi.
Pentagon - 01.07.2020
ABD F-35 parçaları için Türk şirketleri ile çalışmaya devam edecek
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Müşterek Taarruz Uçağı F-35'in bazı parçaları için 2022'ye kadar Türk şirketleri ile çalışmaya devam edeceğini açıkladı.
Pentagon - 01.07.2020
Son dakika haber! Pentagon Almanya'dan asker çekme planı konusunda Trump'ı bilgilendirdi
Son dakika haberleri: ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley'in, Almanya'dan asker çekme planları konusunda Başkan Donald Trump'ı bilgilendirdikleri bildirildi.
Pentagon - 30.06.2020
Pentagon'dan "Rusya'nın, Taliban'a para teklifi" iddialarına ilişkin açıklama Açıklaması
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ellerinde "Rus istihbaratının Afganistan'da ABD'ye ve Koalisyon kuvvetlerine yönelik saldırı için Taliban ve bağlantılı örgütlere para ödediğine dair" iddiaları doğrulayan kanıt bulunmadığını açıkladı.
Pentagon - 27.06.2020
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısını 4 bin 500'e düşüreceği iddiası
Pentagon'a göre çekilme devam ediyor ancak Afganistan'daki 14 bine yakın askerin ne kadarının çekildiği açıklanmıyor.
Pentagon - 27.06.2020
ABD'de Mahkeme Meksika sınırına duvar örülmesinin yasal olmadığına karar verdi
ABD Başkanı Donald Trump, göçmenlerin geçişini engellemek için Meksika sınırına yapmak istediği duvar inşaatı için 5,7 milyar dolarlık ek bütçe Senato'da kabul edilmeyince Pentagon, bütçesinden 3,8 milyar aktarılmasının Temyiz Mahkemesi yasal olmadığına hükmetti.
Pentagon - 26.06.2020
ABD Temyiz Mahkemesi, savunma bütçesinden Meksika sınırına duvar örülmesinin yasal olmadığına...
California Federal Temyiz Mahkemesinin 9'uncu dairesi, Trump yönetiminin, Meksika sınırına örülen duvar için Savunma Bakanlığı (Pentagon) bütçesini kullanmasına ilişkin kararını açıkladı.
Pentagon - 25.06.2020
Ürdün'de bir ABD askeri hayatını kaybetti
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) da Ürdün'de görev yapan ABD askerinin 23 Haziran'da öldüğünü doğruladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pentagon Haberleri | Pentagon Haber - Haberler - Sayfa 7 - Pentagon haberleri, son dakika pentagon haber ve gelişmeleri burada. ABD'nin terörle mücadele savaşlarında en az 37 milyon kişi yerinden edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 18:17:07. #1.14#

title