Pentagon Haberleri

Pentagon haber, Pentagon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pentagon - 06.01.2021
ABD Uzay Kuvvetleri, 4,9 milyar dolarlık yeni nesil füze uyarı uyduları ihalesini Lockheed Martin'e verdi
İhalenin sonucu, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), açıkladığı 4 Ocak tarihine ait sözleşme duyurularında yayınlandı.
Pentagon - 05.01.2021
İran, Trump dahil 48 ABD'li yetkili hakkında Süleymani suikastıyla ilgili "kırmızı bülten" talebinde bulundu
Irak başta olmak üzere bölgedeki 6 ülke ile suikastın soruşturulmasında iş birliği yaptıklarını belirten İsmaili, "ABD Başkanı baş suçlu olmak üzere Pentagon'daki komutanlar ve yetkililerle bölgedeki Amerikan askerlerinin de aralarında olduğu 48 kişinin suikasttaki rolü tespit edildi.
Pentagon - 04.01.2021
Pentagon'dan, Trump destekçilerinin gösterileri öncesi Ulusal Muhafızların Washington'a sevkine onay
ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser'ın talebi üzerine, bu hafta içinde beklenen olaylara karşı önlem amaçlı sınırlı sayıda Ulusal Muhafız askerinin başkente sevk edilmesine onay verdiği bildirildi.
Pentagon - 04.01.2021
İranlı yetkiliden ABD'nin uçak gemisini bölgeden çekmemesine tepki Açıklaması
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Kasım Süleymani suikastının birinci yılında ABD güçlerini hedef alacak olası İran saldırısı nedeniyle ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Orta Doğu'daki USS Nimitz uçak gemisini çekmemesine ilişkin "tüm senaryolara hazır olduklarını" söyledi.
Pentagon - 04.01.2021
ABD "USS Nimitz" uçak gemisinin Orta Doğu'da kalmasına karar verdi
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran'ın muhtemel saldırılarından etkilenmemesi için bölgeden çekeceğini açıkladığı "USS Nimitz" uçak gemisinin, Orta Doğu'da kalmasına karar verdi.
Pentagon - 02.01.2021
Tahran ile Abu Dabi arasında egemenlik tartışmalarına neden olan adayı ziyaret eden İranlı komutan ABD'yi uyardı
İran'ın Kasım Süleymani suikastının birinci yılı dolayısıyla ABD güçlerine yönelik saldırılar düzenleme ihtimaline karşı Washington yönetimi bölgeye ağır bombardıman uçakları ve donanma güçlerini sevk etmişti. İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ise Twitter'dan yaptığı açıklamada, İsrail ajanlarının ABD'yi İran'a karşı savaşa sokmak için Irak'taki Amerikalılara saldırmayı planlandığına dair istihbarata sahip olduklarını duyurmuştu. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ise iki gün önce bölgede görevli USS Nimitz uçak gemisini Orta Doğu'dan çekme kararı almıştı.
Pentagon - 01.01.2021
Pentagon F-35'lerin tam kapasite seri üretim kararını askıya aldı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), muharebe testlerinin gecikmesi nedeniyle F-35 uçaklarının tam kapasite seri üretim kararını askıya aldığını açıkladı.
Pentagon - 31.12.2020
ABD "USS Nimitz" uçak gemisini Orta Doğu'dan çekiyor
ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), İran'ın muhtemel saldırılarından etkilenmemesi için bölgede bulunan "USS Nimitz" uçak gemisine ülkeye dönme talimatı verdiği bildirildi.
Pentagon - 31.12.2020
Biden, Savunma Bakanı Yardımcılıklarına iki Obama dönemi yetkilisini aday gösterdi
Geçen haftalarda eski Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı emekli Orgeneral Lloyd Austin'i Savunma Bakanı adayı olarak gösteren Biden, Bakanlığın (Pentagon) en kıdemli iki pozisyonu için adaylarını da açıkladı.
Pentagon - 29.12.2020
Trump, veto ettiği savunma bütçe tasarısını onaylamaması için Senato'ya çağrıda bulundu
Tasarıda neler var Tasarının nihai halinde, Savunma Bakanlığı (Pentagon) için 635,5 milyar doları temel bütçe, 69 milyar doları savaş fonu olarak bilinen "Denizaşırı Muhtemel Operasyonlar Fonu", 8,9 milyar doları ise tasarının yetki alanları dışındaki savunmaya ilişkin harcamalar olmak üzere 713,4 milyar dolar bütçe ayrılıyor.
Pentagon - 29.12.2020
ABD Savunma Bakan Vekil Miller'den Biden'a "geçiş süreci" yanıtı
ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) geçiş faaliyetlerini noel ve yılbaşı tatillerini gerekçe göstererek ertelemesi üzerine Biden'ın ekibi ile aralarında çıkan polemik devam ediyor.
Pentagon - 23.12.2020
ABD Başkanı Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısı'nı veto etti
Tasarıda neler var Tasarının nihai halinde, Savunma Bakanlığı (Pentagon) için 635,5 milyar doları temel bütçe, 69 milyar doları savaş fonu olarak bilinen "Denizaşırı Muhtemel Operasyonlar Fonu", 8,9 milyar doları ise tasarının yetki alanları dışındaki savunmaya ilişkin harcamalar olmak üzere 713,4 milyar dolar bütçe ayrılıyor.
Pentagon - 23.12.2020
Trump Twitter'dan 4 yılda 25 binden fazla paylaşım yaptı
Pentagon'da "yönetici" krizi AP'nin derlediği sayılara, Donald Trump döneminde Pentagon'da yaşanan krizler de yansıdı.
Pentagon - 22.12.2020
ABD Savunma Bakan Vekili Miller Afganistan'ı ziyaret etti
ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) yapılan açıklamada, seyahatin güvenlik kaygılarından dolayı önceden duyurulmadığı ifade edildi.
Pentagon - 21.12.2020
Kuşak ve Yol girişiminin geleceği: Çin karakterli bir küreselleşme mi?
Girişimin stratejik açıdan erişimini dünyanın hemen her noktasına doğru genişletmesi aynı zamanda jeopolitik bir güdülenme içerisinde olduğunu gösteriyor. Çin'in yeni pazarlara açılma ihtiyacının ortaya çıkardığı bu motivasyon diğer yandan Çin'in yeniden "tarihi statüsüne" dönmeyi hedefleyen siyasi bir hedefin de kristalleşmesini sağlıyor. Çin bir yandan Avrupa'da otobanlar inşa ederken öte yandan Afrika'da ve hatta Latin Amerika'da büyük altyapı projelerini finanse etmekle meşgul. Proje tamamlandığı zaman söz konusu maliyetin bir trilyon doları bulması bekleniyor. Öyle ki Çin'in kendi içinde bile girişimin hem ölçek hem de mali açıdan haddinden fazla genişlediği yönünde endişeler de belirginleşmeye başladı. Öte yandan Pentagon, Çin'in Kuşak ve Yol aracılığıyla "belirleyici bir deniz gücü" oluşturmayı amaçladığını düşünüyor.
Pentagon - 20.12.2020
MHP 13. Büyük Kurultay için il başkanlarıyla toplanacak
"İsyan senaryolarının sahnelenmesi engellenmiştir" Açıklamasında, FETÖ'nün, Cumhuriyet döneminin en kötü tutsaklık senaryosu olduğuna değinen Yalçın, FETÖ'nün dağıtılarak, vesayet ve uydu rejimi tesisi bağlamında CIA ve Pentagon'un oluşturduğu en kapsamlı ihanet ağının çökertildiğini belirtti.
Pentagon - 18.12.2020
Biden ekibi ile Pentagon arasında geçiş süreci anlaşmazlığı
ABD Başkanlık seçimlerini kazanan Biden'ın ekibi, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) anlaşarak ve Noel tatili nedeniyle geçiş faaliyetlerinin ertelendiği açıklamasının aksine karşılıklı bir anlaşma olmadığını, çalışmalara devam etmek istediklerini duyurdu.
Pentagon - 16.12.2020
ABD, Rusya'nın uydusavar füzesi test ettiğini açıkladı
Pentagon, şubatta iki Rus uydusunun bir Amerikan uydusuna doğru yakın manevra yaptığını, nisandaysa Moskova'nın yere konuşlandırılmış bir uydu önleme füzesinin testini gerçekleştirdiğini bildirmişti.
Pentagon - 14.12.2020
Dünyada 2020 böyle geçti (1)
8 Ocak İran Devrim Muhafızları Ordusu, ABD'nin Irak'taki Ayn el-Esed Hava Üssü'nü onlarca balistik füzeyle vurduğunu açıkladı. İran, saldırılarda en az 80 ABD askerinin öldüğünü iddia etti. Ancak Amerikalı yetkililer, saldırıda hiçbir Amerikalının yaşamını yitirmediğini açıkladı. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran'ın ABD askerlerinin konuşlu olduğu Irak'taki el-Esed ve Erbil üslerine 12'den fazla balistik füzeyle saldırdığını bildirdi.
Pentagon - 08.12.2020
ABD Kongre üyesinden Austin'in Savunma Bakanlığı adaylığına itiraz
ABD Kongresinde özellikle de Demokratların, Pentagonda siyasi otoritenin sivillerde olmasının sağlanmasını gerekçe göstererek bu konuda muafiyet vermeye isteksiz oldukları biliniyor.
Pentagon - 06.12.2020
Trump, Somali'deki ABD askerlerinin geri çekilmesi talimatını verdi
ABD Başkanı Donald Trump, Ocak ayında yapacağı görev devir teslimine az bir süre kala önemli kararlar vermeye devam ediyor. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından yapılan açıklamaya göre, Başkan Trump'ın Somali'de ABD askerlerinin bir kısmının gelecek yıla kadar geri çekilmesi yönünde emir verdiği aktarıldı.
Pentagon - 05.12.2020
Somali'de 4 AMISOM üssüne saldırı yapıldı
Öte yandan ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Somali'den ABD askerlerinin bir kısmının gelecek yıla kadar geri çekilmesi yönünde emir verdiğini aktarılmıştı.
Pentagon - 05.12.2020
Trump, Somali'deki ABD askerlerinin geri çekilmesi talimatını verdi
ABD Başkanı Donald Trump, Ocak ayında yapacağı görev devir teslimine az bir süre kala önemli kararlar vermeye devam ediyor. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından yapılan açıklamaya göre, Başkan Trump'ın Somali'de ABD askerlerinin bir kısmının gelecek yıla kadar geri çekilmesi yönünde emir verdiği aktarıldı.
Pentagon - 05.12.2020
Son dakika: Trump, Somali'deki Amerikan askerlerinin çoğunun geri çekilmesi talimatını verdi
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Başkanı Trump'ın talimatına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Pentagon - 04.12.2020
Son dakika! ABD, 2020 yılında 175 milyar dolarlık silah satışı gerçekleştirdi
ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi-Askeri İşlerden Sorumlu Müsteşarı Clarke Cooper ile Pentagona bağlı Savunma Güvenlik ve İşbirliği Ajansı (DSCA) Direktörü Heidi Grant, Savunma Bakanlığında düzenledikleri ortak bir brifingle ABD'nin 2020'deki silah satış rakamlarını açıkladı.
Pentagon - 04.12.2020
ABD 4 Çinli şirketi kara listeye aldı
ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) yapılan açıklamaya göre, Çin Yarı iletken Üretimi Uluslararası Şirketi (SMIC), Çin Ulusal Açıkdeniz Petrol Şirketi (CNOOC), Çin Uluslararası Mühendislik Danışmanlık Şirketi ve Çin İnşaat Teknolojisi Şirketi kara listeye alındı.
Pentagon - 01.12.2020
Biden'ın A Takımı
Pentagon diplomasiyle uyumlu çalışacak Biden'ın ilk aşamada, A takımının parçası olacak ancak açıklamadığı isim ise savunma bakanlığını üstlenecek kişi oldu.
Pentagon - 01.12.2020
Pentagon'a göre Birleşik Arap Emirlikleri Libya'daki paralı Rus askerlerini destekliyor
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE), Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan Libya hükümetine karşı savaşan Halife Hafter öncülüğündeki gayrimeşru silahlı güçlere destek veren paralı Rus askerlerini finanse ettiğini ileri sürdü.
Pentagon - 01.12.2020
Pentagon, DEAŞ ile Mücadele Görev Gücü Birimi'ni lağvetti
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Savunma Bakanı Ofisine bağlı DEAŞ ile Mücadele Görev Gücü Birimi'nin lağvedildiğini ve birimin direktörü Chris Maier'in de istifasının kabul edildiğini açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pentagon Haberleri | Pentagon Haber - Haberler - Sayfa 4 - Pentagon haberleri, son dakika pentagon haber ve gelişmeleri burada. Japonya'nın başkenti Tokyo'da Trump destekçileri yürüyüş düzenledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 13:38:37. #1.14#

title