Pençe-Kartal operasyonu nedir? Pençe-Kartal operasyonu nerede gerçekleşiyor? Pençe-Kartal operasyonu detayları.. - Haberler
Haberi Paylaş

Pençe-Kartal operasyonu nedir? Pençe-Kartal operasyonu nerede gerçekleşiyor? Pençe-Kartal operasyonu detayları..

Haberler.com - Haberler | Gündem
Pençe-Kartal operasyonu nedir? Pençe-Kartal operasyonu nerede gerçekleşiyor? Pençe-Kartal operasyonu detayları..

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde teröristlere yönelik Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kartal operasyonu'nun başladığını duyurdu.. Peki Pençe-Kartal operasyonu nedir? Pençe-Kartal operasyonu nerede gerçekleşiyor? İşte tüm Pençe-Kartal operasyonu detayları..

Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK tarafından son dönemde karakol ve üs bölgelerine yönelik taciz ve saldırı teşebbüslerinin artması nedeniyle başlatılan hava harekatıdır.

Pençe- Kartal operasyonu, Irak'ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'taki terör yuvalarına düzenlenmektedir.

Operasyonu Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi'nden sevk ve idare ediyor.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (2)
millet:ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
vatan:ALLAH SİZLERİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN.
500