PELİN ESMER HABERLERİ

Pelin Esmer haber, Pelin Esmer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pelin Esmer - 16.12.2011
Pelin Esmer Söyleşisi
Tönel'in düzenlediği sinema söyleşilerinin Ocak ayı konuğu 11'e 10 Kala filminin yönetmeni Pelin Esmer olacak.
Pelin Esmer - 10.07.2011
11'e 10 kala Filmi
Yönetmen: Pelin Esmer Senaryo: Pelin Esmer Oyuncular: Savaş Akova, Tayanç Ayaydın, Laçin Ceylan, Mithat Esmer, Nejat İşler Filmin Türü: Drama 0, Orijinal Adı: 11'e 10 kala Yapımcı Firma: Bredok Filmproduction Yapım Yılı: 2009 Yapım Ülkesi: Türkiye, Fransa, Almanya Orijinal Dili: Türkçe Filmin Süresi: 124 dk.
Pelin Esmer - 06.07.2011
Oyun Filmi
Yönetmen: Pelin Esmer Senaryo: Pelin Esmer Oyuncular: Filmin Türü: Belgesel Orijinal Adı: Oyun Yapım Yılı: 2005 Yapım Ülkesi: Türkiye Orijinal Dili: Türkçe Filmin Süresi: 70 dk.
Pelin Esmer - 21.03.2011
30. İstanbul Film Festivali’ne Geri Sayım Başladı
"30. İstanbul Film Festivali'nin 30 Yılından 20 Yönetmen" Fotoğraf Sergisi, Festival Sonuna Dek Atlas Pasajı'nda İstanbul Film Festivali'nin 30. yılı vesilesiyle bu yıl arşiv niteliği taşıyan özel bir kitap yayımlanacak. 2 Nisan Cumartesi gününden itibaren satışta olacak "30: İstanbul Film Festivali'nin 30 Yılından 20 Yönetmen" adlı kitapta, festivalin kişisel tarihimizde oynadığı rol, festivalle büyümüş, sinemayı bu festival sayesinde keşfetmiş 20 yönetmenin gözünden anlatılıyor. Kitapta, bu 20 yönetmenin, fotoğrafçı Muhsin Akgün tarafından Beyoğlu'ndaki Emek, Atlas, Beyoğlu, Sinepop ve Yeşilçam sinemalarında çekilen özel fotoğrafları da yer alıyor. Muhsin Akgün tarafından çekilen yönetmen fotoğrafları ayrıca, festival sonuna kadar Atlas Pasajı'nın girişinde sergilenecek. Muhsin Akgün'ün özel olarak fotoğraflarını çektiği yönetmenler: Zeki Demirkubuz, Yeşim Ustaoğlu, Pelin Esmer, Durul ve Yağmur Taylan, Çağan Irmak, Uğur Yücel, Ümit Ünal, Handan İpekçi, Kazım Öz, Aslı Özge, Mahmut Fazıl Coşkun, Tayfun Pirselimoğlu, Seyfi Teoman, Reis Çelik, Derviş Zaim, Reha Erdem, Serdar Akar, Hüseyin Karabey, Semih Kaplanoğlu ve Nuri Bilge Ceylan.
Pelin Esmer - 19.03.2011
Akbank 7. Kısa Film Festivali’nin Sonuçları Belli Oldu!
Yönetmen Pelin Esmer, yönetmen Selim Evci, yönetmen Mehmet Eryılmaz, İz Tv kurucularından yapımcı ve yönetmen Vedat Atasoy ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşan Belgesel Kategorisi Jüri Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonrası Festival'in "En İyi Belgesel" ödülünü Aykut Alp Ersoy'un "Urbanbugs" ve Aysim Türkmen'in "Selahattin'in İstanbul'u" belgeselleri paylaştı.
Pelin Esmer - 10.03.2011
"30. İstanbul Film Festivali" 2-17 Nisan Tarihleri Arasında Yapılacak
Son filmiyle, şubat ayında Berlin Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü kazanan, yapıtları ve yaklaşımıyla başta Gus Van Sant olmak üzere çağdaş ve bağımsız sinemayı etkileyen, "sinemanın filozofu" Béla Tarr da festivalin Açılış Töreni'nde Sinema Onur Ödülü'nü almak üzere İstanbul'da olacak. Usta yönetmenin son filmi -30'NCU YIL ÖZEL BÖLÜMÜ- Festival programında, Festivalin 30 yıllık geçmişinde gösterilen filmlerden özel bir seçki de yer alıyor. 19 yönetmenin Festivalin 30. Yıl kitabı için seçtiği 19 film, festival programında özel bir bölüm kapsamında izleyicilerle buluşuyor. Festivalin büyüttüğü 19 yönetmenin hazırladığı bu bölümle sinemaseverler de bu yönetmenlerin İstanbul Film Festivali'nde keşfettiği, tanıdığı usta yönetmenlerin filmlerini bir kez daha izleyebilme fırsatı yakalayacak. Festivale altı yıldır destek veren Digiturk, bu yıl "Film Gibi 30 Yıl" bölümüne Moviemax Festival kanalı ile sponsor oldu. "Film Gibi 30 Yıl" bölümü kapsamında gösterilecek filmler şunlar: -Çığlık / Michelangelo Antonioni (Zeki Demirkubuz'un seçimi) -Güz Sonatı / Ingmar Bergman (Yeşim Ustaoğlu'nun seçimi) -Yaban Çilekleri / Ingmar Bergman (Pelin Esmer'in seçimi) -Kötü Kan / Léos Carax (Durul ve Yağmur Taylan'ın seçimi) -Keyif Evi / Terence Davies (Çağan Irmak'ın seçimi) -8½ / Federico Fellini (Uğur Yücel'in seçimi) -Edmond / Stuart Gordon (Ümit Ünal'ın seçimi) -Dantelci Kız / Claude Goretta (Handan İpekçi'nin seçimi) -Narayama Türküsü / Shohei Imamura (Kazım Öz'ün seçimi) -Mavi / Derek Jarman (Aslı Özge'nin seçimi) -Cennetten de Garip / Jim Jarmusch (Mahmut Fazıl Coşkun'un seçimi) -Çöl İşaretçileri / Nacer Khemir (Tayfun Pirselimoğlu'nun seçimi) -Rüzgâr Bizi Sürükleyecek / Abbas Kiarostami (Seyfi Teoman'ın seçimi) -Öldürme Üzerine Küçük Bir Film / Krzysztof Kieslowski (Reis Çelik'in seçimi) -Shoah / Claude Lanzmann (Derviş Zaim'in seçimi) -Bataklık / Lucrecia Martel (Reha Erdem'in seçimi) -Kanlı Düğün / Carlos Saura (Serdar Akar'ın seçimi) -Mefisto / Istvan Szabo (Hüseyin Karabey'in seçimi) -Andrey Rublev / Andrei Tarkovski (Semih Kaplanoğlu'nun seçimi) -ULUSLARARASI VE ULUSAL YARIŞMA BÖLÜMLERİ- 30.
Pelin Esmer - 28.02.2011
Akbank 7. Kısa Film Festivali Başlıyor!
Festivalin "KISADAN UZUNA" bölümü ise; Seyfi Teoman'a ayrıldı. Kısa filmle başlayan ve uzun metraj filmlerle sinema serüvenlerine devam eden genç ve başarılı yönetmenin "Apartman" adlı kısa filminin yanı sıra, ilk uzun metraj filmi "Tatil Kitabı" da Akbank 7. Kısa Film Festivali kapsamında seyircilerle buluşacak. Ayrıca "Kısadan Uzuna" başlıklı söyleşide Seyfi Teoman sinema serüvenini kısa filmcilerle paylaşacak. Sinemaseverler, Festival'in "BELGESEL SİNEMA" bölümünde ise, çektiği filmlerle önemli başarılara imza atmış Pelin Esmer'in "Oyun" ve "Koleksiyoncu" isimli belgesellerini izleme imkanı bulacak.
Pelin Esmer - 02.02.2011
Akbank 7. Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları Belli Oldu
"En İyi Belgesel Film"i belirleyecek Belgesel Kategorisi Jüri Kurulu'nda ise; bu yıl yönetmen Pelin Esmer, yönetmen Mehmet Eryılmaz, İz Tv kurucularından yapımcı ve yönetmen Vedat Atasoy ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Pelin Esmer Haberleri | Pelin Esmer Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Pelin Esmer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Pelin Esmer kimdir, hayatı ve biyografisi. 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'ne Doğru.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 20:35:13. #1.15#

title