PELİN ESMER HABERLERİ

Pelin Esmer haber, Pelin Esmer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pelin Esmer - 07.05.2013
Kadınların Uçan Süpürgesi, Sinema İçin Havalanıyor
"Pembesiz Mavi", "Olay Yeri: Aile", "Kuzeyin cadısı: Mai Zetterling", "Dikkat, Monika Treut", "Aynı Çatı Altında", "Ekoloji", "Gala", "İran'dan; Akbari kardeşler", "Belgeseller", "Kısa Olmazsa, Olmaz" ve "Canlandırmalar" başlıkları festivalin diğer bölümlerini oluştururken, "Türkiye'den Filmler" bölümünde ise yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun "Araf", Elfe Uluç'un "Azize Ayşe", Pelin Esmer'in "Gözetleme Kulesi", Belmin Söylemez'in "Şimdiki Zaman" ve Filiz Alpgezmen'in "Yabancı" filmleri izlenebilecek.
Pelin Esmer - 27.04.2013
61. Trento Film Festivali'nde Türk Rüzgarı
Filmler arasında, Pelin Esmer'in "Gözetleme Kulesi", Emin Alper'in Türk-Yunan ortak yapımı "Tepenin Ardı" ve Ömer Lütfi Akad'ın senaryosunu Yılmaz Güney ile yazıp yönettiği 1966 yapımı "Hudutların Kanunu" bulunuyor.
Pelin Esmer - 25.04.2013
Erzurum'da Festival Zamanı
8. Uluslararası Dadaş Film Festivali, 16-20 Mayıs 2013 tarihleri arasında sinema severlere "Merhaba" diyecek.
Pelin Esmer - 24.04.2013
Trento Film Festivalinin Onur Konuğu Türkiye
Yönetmen Pelin Esmer'in "Gözetleme Kulesi", Yönetmen Emin Alper'in Türk-Yunan ortak yapımı olan "Tepenin Ardı", Ömer Lütfi Akad'ın senaryosunu Yılmaz Güney ile yazıp, yönettiği 1966 yapımı "Hudutların Kanunu" öne çıkan Türk filmlerinden.
Pelin Esmer - 20.04.2013
'Gözetleme Kulesi' TV'de İlk Kez D-Smart'ta
Oyuncu kadrosunda Olgun Şimşek, Nilay Erdönmez, Menderes Samancılar, Rıza Akın, Serdar Orçin, Berk Hakman gibi ünlü ve başarılı isimlerin yer aldığı "Gözetleme Kulesi", yönetmen Pelin Esmer'in ikinci uzun metrajlı filmi.
Pelin Esmer - 06.04.2013
Houston Türk Filmleri Festivali ve Altın Koza'dan İşbirliği
WATCHTOWER (GÖZETLEME KULESİ) Yönetmen: Pelin Esmer (Türkiye/Almanya/Fransa, 2012, 100 dakika) 7 Nisan, Pazar 5 p.
Pelin Esmer - 29.03.2013
"Emek Sineması Bir Hafızadır"
Katılımcılar ayrıca Nuri Bilge Ceylan, Reha Erdem, Derviş Zaim, Barış Pirhasan, Pelin Esmer, Ezel Akay,Emin Alper, Seyfi Teoman gibi Türkiye ve dünya sinemasına mal olmuş birçoksinemacının yetiştiği bir okul olarak Boğaziçi Üniversitesi'nin, kültür-sanatpolitikalarıyla durduğu yerin altını çizdi.
Pelin Esmer - 22.03.2013
Boğaziçi'nde 'Festivallerin Sineması' Paneli
Boğaziçi Üniversitesi, Nuri Bilge Ceylan, Reha Erdem, Derviş Zaim, Barış Pirhasan, Pelin Esmer, Ezel Akay, Emin Alper, Seyfi Teoman gibi Türkiye ve dünya sinema sınamal olmuş birçok sinemacının yetiştiği bir okul olarak 150.
Pelin Esmer - 02.02.2013
Gözetleme Kulesi Filmi
Yönetmen: Pelin Esmer Senaryo: Pelin Esmer Oyuncular: Laçin Ceylan, Kadir Çermik, Menderes Samancılar, Nilay Erdönmez, Olgun Şimşek Filmin Türü: Drama 0, Orijinal Adı: Gözetleme Kulesi Yapımcı Firma: Sine Film Yapım Yılı: 2012 Yapım Ülkesi: Türkiye Orijinal Dili: Türkçe Filmin Süresi: 100 dk.
Pelin Esmer - 01.02.2013
Gözetleme Kulesi'ne Büyük Onur
Yönetmenliğini Pelin Esmer'in yaptığı ve başrollerini Olgun Şimşek ile Nilay Erdönmez' in paylaştıkları "Gözetleme Kulesi" bu yıl 32.
Pelin Esmer - 28.12.2012
Nilüfer'de Kültür-sanat
Türk sinemasının genç yönetmeni Pelin Esmer, Nilüfer Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşiye katıldı.
Pelin Esmer - 26.12.2012
Mersinli Köylü Kadınların Çektiği 'Yün Bebek' Filmi Yabancı Basında
Arslanköylü Kadınlar Tiyatro Topluluğu daha önce, Pelin Esmer'in yönetmenliğini yaptığı oyun belgeseliyle uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödül almıştı.
Pelin Esmer - 20.12.2012
İyi Oyuncu Sınırları Zorlamalı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen, "Sinema Günleri" kapsamında gösterilen "11'e 10 Kala" filminin ardından filmin yönetmeni Pelin Esmer, "Çok tanınmış, rolleri ile özdeşleşmiş oyuncuları başka"...
Pelin Esmer - 19.12.2012
6. Palto Film Günleri Başlıyor!
6. Palto Film Günleri'nin Listesi Bağımsız sinema örnekleriyle tam 6 gün boyunca Eskişehir'de tılsımlı bir sinemasal alan oluşturacak 6. Palto Film Günleri kapsamında bu sene;Acı(Kim Ki Duk),Aşk(Haneke),Baskın(GerathEvans),The Master(Paul Thomas Anderson),Roma'ya Sevgilerle(WoodyAllen),Meleklerin Payı(KenLoach),Cennetteki Çöplük(Fatih Akın),Zerre(Erdem Tepegöz),Gözetleme Kulesi(Pelin Esmer),Hayalimdeki Aşk (JonathanDayton, ValerieFaris)ve yedi yönetmenli Havana'da 7 Gün seyirciyle buluşacak.
Pelin Esmer - 06.12.2012
Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri
Sanat etkinliklerine, Sadık Yalsızuçanlar, Nuh Yılmaz, Osman Suroğlu, Hilmi Yavuz, Güzin Değişmez, Pelin Esmer, Hasan Çelebi, Aykut İnce, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu gibi isimler Sakaryalılarla buluşacak.
Pelin Esmer - 22.11.2012
"Banyo Sahnesinde Zorlanmadım"
Genç oyuncu Nilay Erdönmez, Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi' adlı filmdeki 'Seher' rolüyle Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü kazanarak dikkatleri üzerine çekti.
Pelin Esmer - 15.11.2012
Üç Yeni Türk Filmi Vizyona Giriyor
Sinemaseverler bu hafta 5 yeni film ile buluşuyor.16 Kasım haftasında 3 yeni film vizyona girerken haftanın öne çıkan filmi ise Pelin Esmer'in yönettiği Gözetleme Kulesi.
Pelin Esmer - 12.11.2012
Gözetleme Kulesi 16 Kasım'da Sinemalarda!
19. Adana Altın Koza Film Festivali'nden beş ödülle dönen, Pelin Esmer'in yönetmenliğini üstlendiği Gözetleme Kulesi 16 Kasım'da vizyona girmeye hazırlanıyor.
Pelin Esmer - 12.11.2012
Gözetleme Kulesi, 16 Kasım'da Vizyona Giriyor
19.Adana Altın Koza Film Festivali'nden 'En İyi Yönetmen' dahil toplam 5 ödülle dönen, Pelin Esmer'in yönetmenliğini üstlendiği Gözetleme Kulesi, 16 Kasım'da vizyona giriyor.
Pelin Esmer - 09.10.2012
Türk Filmleri Santiago'da Gösterime Giriyor
Türkiye'den Semih Kaplanoğlu, Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Derviş Zaim ve birçok ünlü yönetmenin filmleri Santiago'lu izleyiciler tarafından izlenmeye başlandı. Festivale katılan filmler arasında, Semih Kaplanoğlu'nun 'Bal', Nuri Bilge Ceylan'ın 'Uzak', Zeki Demirkubuz'un 'Kader', Pelin Esmer'in '11'e 10 kala', Derviş Zaim'in 'Cenneti Beklerken' isimli filmleri ve daha birçok Türk filmi yer alıyor.
Pelin Esmer - 24.09.2012
Rolü İçin Bu Hale Geldi
Adana Altın Koza'da Pelin Esmer imzalı ilk filmi "Gözetleme Kulesi"yle "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"nün sahibi olan Nilay Erdönmez, rolünün hakkını verebilmek....
Pelin Esmer - 23.09.2012
Geceye Bu Kareler Damgasını Vurdu
Adana'da bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Altın Koza Film Festivali'ne 5 film damgasını vurdu. 19 ayrı dalda 14 filmin yarıştığı festivalde En İyi Film Ödülü'nü; Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği "Babamın Sesi" filmi alırken "Gözetleme Kulesi" 5, "Araf" 4, "Şimdiki Zaman" 3, "Siirt'in Sırrı" 3, "Babamın Sesi" 2 ödül kazandı. Festivalde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Nilay Erdönmez (Gözetleme Kulesi) alırken En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü İlyas Salman (Lal Gece) ve Engin Günaydın (Yer Altı) paylaştı. En İyi Yönetmen Ödülü'nü de Gözetleme Kulesi ile Pelin Esmer kazandı.
Pelin Esmer - 23.09.2012
Altın Koza'ya 5 Film Damgasını Vurdu
En İyi Yönetmen Ödülü'nü de Gözetleme Kulesi ile Pelin Esmer kazandı.
Pelin Esmer - 23.09.2012
Adana 2 Altın Koza'yı 'Babamın Sesi' Aldı
ÖDÜLLERİN SAHİPLERİ 14 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Ferzan Özpetek'in başkanlık yaptığı ve görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim üyesi Hülya Uğur Tanrıöver, ünlü oyuncular Nejat İşler ile Nurgül Yeşilçay ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan'dan oluşan jürinin kararları açıklandı. Jürinin değerlendirmesine göre, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi' filmi 'En İyi Film' seçildi. Yarışmada verilen diğer ödüller şöyle Yılmaz Güney Ödülü Şimdiki Zaman Adana İzleyici Ödülü Lal Gece Jüri Özel Ödülü Siirt'in Sırrı SİYAD En İyi Film Ödülü Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) Film-Yön En İyi Film Ödülü Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) ve Yük (Erden Kıral) En İyi Yönetmen Ödülü Pelin Esmer (Gözetleme Kulesi) En İyi Senaryo Ödülü Orhan Eskiköy (Babamın Sesi) Jüri Özendirme Ödülü Evin Demirhan (Siirt'in Sırrı) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü Özgür Eken (Gözetleme Kulesi) En İyi Müzik Ödülü Jüri ödüle değer eser bulamadı Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü Neslihan Atagül (Araf) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü Barış Hacıhan (Araf) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Nilay Erdönmez (Gözetleme Kulesi) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü İlyas Salman (Lal Gece), Engin Günaydın (Yer Altı) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü Laçin Ceylan (Gözetleme Kulesi), Nihal Yalçın (Araf) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü Menderes Samancılar (Gözetleme Kulesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü Osman Özcan (Araf) En İyi Kurgu Ödülü Öner Biberkökü (Siirt'in Sırrı) 14 FİLM YARIŞTI Toplam 42 eserin başvurduğu, ancak 14'nün yarışmaya hak kazandığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi, 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarıştı.
Pelin Esmer - 23.09.2012
Adana 1 Altın Koza'yı 'Babamın Sesi' Aldı
ÖDÜLLERİN SAHİPLERİ 14 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Ferzan Özpetek'in başkanlık yaptığı ve görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim üyesi Hülya Uğur Tanrıöver, ünlü oyuncular Nejat İşler ile Nurgül Yeşilçay ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan'dan oluşan jürinin kararları açıklandı. Jürinin değerlendirmesine göre, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi' filmi 'En İyi Film' seçildi. Yarışmada verilen diğer ödüller şöyle: Yılmaz Güney Ödülü: Şimdiki Zaman Adana İzleyici Ödülü: Lal Gece Jüri Özel Ödülü: Siirt'in Sırrı SİYAD En İyi Film Ödülü: Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) Film-Yön En İyi Film Ödülü: Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) ve Yük (Erden Kıral) En İyi Yönetmen Ödülü: Pelin Esmer (Gözetleme Kulesi) En İyi Senaryo Ödülü: Orhan Eskiköy (Babamın Sesi) Jüri Özendirme Ödülü: Evin Demirhan (Siirt'in Sırrı) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Özgür Eken (Gözetleme Kulesi) En İyi Müzik Ödülü: Jüri ödüle değer eser bulamadı Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Neslihan Atagül (Araf) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Barış Hacıhan (Araf) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Nilay Erdönmez (Gözetleme Kulesi) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: İlyas Salman (Lal Gece), Engin Günaydın (Yer Altı) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Laçin Ceylan (Gözetleme Kulesi), Nihal Yalçın (Araf) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Menderes Samancılar (Gözetleme Kulesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Osman Özcan (Araf) En İyi Kurgu Ödülü: Öner Biberkökü (Siirt'in Sırrı) 14 FİLM YARIŞTI Toplam 42 eserin başvurduğu, ancak 14'nün yarışmaya hak kazandığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi, 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarıştı.
Pelin Esmer - 23.09.2012
19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali
-Ödüller- Törende, En İyi Film Ödülü'ne layık görülen "Babamın Sesi" adlı film "En İyi Senaryo" ödülünü de alarak geceden iki ödülle ayrılırken, Pelin Esmer'in yönettiği "Gözetleme Kulesi" filmi "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu", "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Görüntü Yönetmeni" ve "En İyi Yönetmen" ödüllerini aldı.
Pelin Esmer - 23.09.2012
Altın Koza'da En İyi Film: Babamın Sesi
19. Altın Koza Film Festivali'nde büyük ödül, "Babamın Sesi"ne gitti.
Pelin Esmer - 22.09.2012
Altın Koza Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu
19. Altın Koza Film Festivali'nde 'Maraş Katliamı'ndan etkilenen bir ailenin hikayesini anlatan 'Babamın Sesi', en iyi film seçildi. Pelin Esmer'in 'Gözetleme Kulesi' ise, aldığı beş ödülle festivale damgasını vurdu.
Pelin Esmer - 22.09.2012
Altın Koza'yı 'Babamın Sesi' Aldı
ÖDÜLLERİN SAHİPLERİ 14 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Ferzan Özpetek'in başkanlık yaptığı ve görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim üyesi Hülya Uğur Tanrıöver, ünlü oyuncular Nejat İşler ile Nurgül Yeşilçay ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan'dan oluşan jürinin kararları açıklandı. Jürinin değerlendirmesine göre, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi' filmi 'En İyi Film' seçildi. Yarışmada verilen diğer ödüller şöyle: Yılmaz Güney Ödülü: Şimdiki Zaman Adana İzleyici Ödülü: Lal Gece Jüri Özel Ödülü: Siirt'in Sırrı SİYAD En İyi Film Ödülü: Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) Film-Yön En İyi Film Ödülü: Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) ve Yük (Erden Kıral) En İyi Yönetmen Ödülü: Pelin Esmer (Gözetleme Kulesi) En İyi Senaryo Ödülü: Orhan Eskiköy (Babamın Sesi) Jüri Özendirme Ödülü: Evin Demirhan (Siirt'in Sırrı) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Özgür Eken (Gözetleme Kulesi) En İyi Müzik Ödülü: Jüri ödüle değer eser bulamadı Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Neslihan Atagül (Araf) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Barış Hacıhan (Araf) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Nilay Erdönmez (Gözetleme Kulesi) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: İlyas Salman (Lal Gece), Engin Günaydın (Yer Altı) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Laçin Ceylan (Gözetleme Kulesi), Nihal Yalçın (Araf) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Menderes Samancılar (Gözetleme Kulesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Osman Özcan (Araf) En İyi Kurgu Ödülü: Öner Biberkökü (Siirt'in Sırrı) 14 FİLM YARIŞTI Toplam 42 eserin başvurduğu, ancak 14'nün yarışmaya hak kazandığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi, 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarıştı.
Pelin Esmer - 21.09.2012
Altın Koza'da İlk Ödül Ağlattı
'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' bölümünde ödül için Veli Kahraman'ın 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun 'Araf', İsmail Güneş'in 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in 'Devir', Pelin Esmer'in 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in 'Lal Gece', Selim Evci'nin 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın 'Yük' filmi 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarışıyor.
Pelin Esmer - 21.09.2012
Altın Koza'da Heyecan Dorukta
Anıl Bağrık - Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Film"in de belirleneceği "Ulusal Uzun Metraj Fil Yarışması"nın sonuçları yarın açıklanacak."Yaşam Boyu Onur"...
Pelin Esmer - 20.09.2012
Aldırmaz "Gözetleme Kulesi"Nde
Pelin Esmer'in, hem yönetip hem de senaryosunu yazdığı "Gözetleme Kulesi" filminin galası 19.Uluslararası Altın Koza Film Festivali' kapsamında gerçekleştirildi.
Pelin Esmer - 20.09.2012
Gözetleme Kulesi'nin Galası Gerçekleştirildi
Yönetmen Pelin Esmer'in, 'Gözetleme Kulesi' adlı filminin galası 19.Uluslararası Altın Koza Film Festivali' kapsamında gerçekleştirildi.
Pelin Esmer - 19.09.2012
'Gözetleme Kulesi'nin Galası Gerçekleştirildi
Yönetmen Pelin Esmer'in, 'Gözetleme Kulesi' adlı filminin galası 19.Uluslararası Altın Koza Film Festivali' kapsamında gerçekleştirildi.
Pelin Esmer - 16.09.2012
Kanada -37. Toronto Film Festivali Sona Erdi
Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da isimli filmini geçen yıl dünya sineması kategorisinde programına alan festival, bu yıl da Pelin Esmer'in üçüncü uzun metrajlı filmi "Gözetleme Kulesi"ne yer verdi.
Pelin Esmer - 16.09.2012
"Altın Koza" Heyecanı Yarın Başlıyor
"En İyi Film" seçilecek eserin 350 bin TL'lik ödülün sahibi olacağı yarışmada şu filmler yer alıyor: "Ana Dilim Nerede / Yönetmen: Veli Kahraman Araf / Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu Ateşin Düştüğü Yer / Yönetmen: İsmail Güneş Aziz Ayşe / Yönetmen: Elfe Uluç Babamın Sesi / Yönetmen: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan Devir / Yönetmen: Derviş Zaim Gözetleme Kulesi / Yönetmen: Pelin Esmer Lal Gece / Yönetmen: Reis Çelik Rüzgarlar / Yönetmen: Selim Evci Siirt'in Sırrı / Yönetmen: İnan Temelkuran & Kristen Stevens Şimdiki Zaman / Yönetmen: Belmin Söylemez Yabancı / Yönetmen: Filiz Alpgezmen Yeraltı / Yönetmen: Zeki Demirkubuz Yük / Yönetmen: Erden Kıral" -İlk gün etkinlikleri- 17-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivalin heyecanı ilk günden başlayarak, 1 hafta boyunca devam edecek.
Pelin Esmer - 16.09.2012
"Altın Koza" Başlıyor
Altın Koza Film Festivali'nin 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' bölümünde ödül için 14 yerli film çekişecek. Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede?', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elife Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarışacak.
Pelin Esmer - 15.09.2012
Adana'da Film Festivali Heyecanı
14 YERLİ FİLM YARIŞACAK Altın Koza Film Festivali'nin 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' bölümünde ödül için 14 yerli film çekişecek. 42 eserin başvurduğu yarışmaya girmeye hak kazanan, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede?', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarışacak.
Pelin Esmer - 12.09.2012
"19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali"Ne Doğru
19 Eylül'de ise Veli Kahraman'ın "Ana Dilim Nerede" filminin galası saat 12.15'de, yine dünya prömiyeri yapacak olan Elfe Uluç'un "Aziz Ayşe" adlı filminin galası saat 15.00'da yapılacak. Türkiye prömiyerlerini Adana'da gerçekleştirecek olan Pelin Esmer'in "Gözetleme Kulesi" filminin galası saat 17.
Pelin Esmer - 10.09.2012
"Altın Koza" 19. Kez Açacak
"En İyi Film" seçilecek eserin 350 bin TL'lik ödülün sahibi olacağı yarışmada şu filmler yer alıyor: "Ana Dilim Nerede / Yönetmen: Veli Kahraman Araf / Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu Ateşin Düştüğü Yer / Yönetmen: İsmail Güneş Aziz Ayşe / Yönetmen: Elfe Uluç Babamın Sesi / Yönetmen: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan Devir / Yönetmen: Derviş Zaim Gözetleme Kulesi / Yönetmen: Pelin Esmer Lal Gece / Yönetmen: Reis Çelik Rüzgarlar / Yönetmen: Selim Evci Siirt'in Sırrı / Yönetmen: İnan Temelkuran & Kristen Stevens Şimdiki Zaman / Yönetmen: Belmin Söylemez Yabancı / Yönetmen: Filiz Alpgezmen Yeraltı / Yönetmen: Zeki Demirkubuz Yük / Yönetmen: Erden Kıral" "En İyi Film" 22 Eylül Cumartesi gecesi yapılacak kapanış töreninde kamuoyuna açıklanacak.
Pelin Esmer - 18.08.2012
Şimdi Kadınlar Yönetiyor
Türk sinemasında son dönemde kadın yönetmenler atakta.
Pelin Esmer - 07.08.2012
19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'ne Doğru
Altın Koza için yarışacak filmler şöyle sıralandı: "Ana Dilim Nerede / Yönetmeni: Veli Kahraman Araf / Yönetmeni: Yeşim Ustaoğlu Ateşin Düştüğü Yer / Yönetmeni: İsmail Güneş Aziz Ayşe / Yönetmeni: Elfe Uluç Babamın Sesi / Yönetmeni: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan Devir / Yönetmeni: Derviş Zaim Gözetleme Kulesi / Yönetmeni: Pelin Esmer Lal Gece / Yönetmeni: Reis Çelik Rüzgarlar / Yönetmeni: Selim Evci Siirt'in Sırrı / Yönetmeni: İnan Temelkuran & Kristen Stevens Şimdiki Zaman / Yönetmeni: Belmin Söylemez Yabancı / Yönetmeni: Filiz Alpgezmen Yeraltı / Yönetmeni: Zeki Demirkubuz Yük / Yönetmeni: Erden Kıral" "En İyi Film" seçilecek eserin 350 bin TL'lik ödülün sahibi olacağı yarışmanın sonuçlarının 22 Eylül gecesi yapılacak kapanış töreninde açıklanacağı bildirildi.
Pelin Esmer - 07.08.2012
Altın Koza'da Yarışacak Filmler Belli Oldu
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 19.Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, ulusal uzun metraj film yarışmasında yer alacak filmler belli oldu.
Pelin Esmer - 07.08.2012
Altın Koza'da Yarışacak Filmler Belli Oldu
Yarışmada, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmlerinin 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarışacağı açıklandı.
Pelin Esmer - 07.08.2012
Altın Koza'da Yarışacak Filmler Belli Oldu
İşte Altın Koza için yarışacak filmler: "Ana Dilim Nerede / Yönetmen: Veli Kahraman Araf / Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu Ateşin Düştüğü Yer / Yönetmen: İsmail Güneş Aziz Ayşe / Yönetmen: Elfe Uluç Babamın Sesi / Yönetmen: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan Devir / Yönetmen: Derviş Zaim Gözetleme Kulesi / Yönetmen: Pelin Esmer Lal Gece / Yönetmen: Reis Çelik Rüzgarlar / Yönetmen: Selim Evci Siirt'in Sırrı / Yönetmen: İnan Temelkuran & Kristen Stevens Şimdiki Zaman / Yönetmen: Belmin Söylemez Yabancı / Yönetmen: Filiz Alpgezmen Yeraltı / Yönetmen: Zeki Demirkubuz Yük / Yönetmen: Erden Kıral" En İyi Film seçilecek eserin 350.
Pelin Esmer - 31.03.2012
9. Paris Türk Film Festivali Başladı
Festival de gösterilecek filmler Ümit Ünal'ın 'Nar', Pelin Esmer'in '11'e 10 kala', Tolga Örnek'in 'Labirent', Derviş Zaim'in 'Gölgeler ve Suretler', Şerif Gören'in 'Ay Büyürken Uyuyamam', Kadir Balcı'nın 'Turkuaz', Murat Saraçoğlu'nun 'Yangın Var', Cem Arlıel'in 'Türk Pasaportu', Pelin Esmer'in 'Oyun', Mehmet Özgür'ün 'Geçmiş mazi olmadı mı' filmleri.
Pelin Esmer - 31.03.2012
9'uncu Paris Türk Film Festivali Başladı
Accor Türk Göçmen Derneği tarafından organize edilen 9'uncu Paris Türk Film Festivali başladı.
Pelin Esmer - 11.03.2012
Türkiye Sinema Günleri, Kopenhag'da Başlıyor
Danimarka'da yayımlanan Haber gazetesi tarafından, Kopenhag Belediyesi ve Danimarka Kültür Bakanlığı bünyesindeki Danimarka Sinema Enstitüsü'nün ana sponsorluğuyla başkent Kopenhag'da düzenlenen CINEMATURCA/Türkiye Sinema Günleri kapsamında,...
Pelin Esmer - 07.03.2012
Ankara'da "Film Baharı" Sanatseverlerle Buluşacak
Yalınalp, görme ve işitme engelliler için "sesli betimleme" yöntemiyle hazırlanan filmlerin de gösterileceğini dile getirerek, Reha Erdem'in "Kaç Para Kaç", Pelin Esmer'in "11'e 10 Kala" ve Orhan Eskiköy ile Özgür Doğan'ın "İki Dil Bir Bavul" filmlerinin engelliler için sunulacağını kaydetti.
Pelin Esmer - 06.02.2012
2011'in Başarılı 3 Türk Filmi Stockholm' de Gösterildi
Pelin Esmer'in "11'e 10", Leyla Yılma'ın "Bir Avuç Deniz" ve Nuri Bilge Ceylan'ın "Bir Zamanlar Anadolu'da" filmleri Stockholm'de izleyiciyle buluştu.
Pelin Esmer - 17.01.2012
Yeni Sinemacılar Sinemayı Tartışacaklar
Pelin Esmer ve Serkan Acar filmleriyle Adnan Tönel'e konuk oluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Pelin Esmer Haberleri | Pelin Esmer Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Pelin Esmer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Pelin Esmer kimdir, hayatı ve biyografisi. Tepenin Ardı En İyi Film ve En İyi Yönetmen Ödülünü Aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 13:51:24. #1.15#

title