PELİN ESMER HABERLERİ

Pelin Esmer haber, Pelin Esmer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pelin Esmer - 19.05.2014
Ürdün'de "Türk Filmleri Festivali"
Festival kapsamında ayrıca yönetmenliğini Pelin Esmer'in yaptığı "Gözetleme Evi" ve yönetmenliğini Belmin Söylemez'in üstlendiği "Şimdiki Zaman" filmleri 20 Mayıs'a kadar Ürdünlü sinema severlerin beğenisine sunulacak.
Pelin Esmer - 24.04.2014
İstanbul'da Kültür Sanat
Etkinlikte, İFSAK Kısa Film Atölyesi'nde Rıza Kıraç ve öğrencilerinin çektiği 2 kısa film gösterilecek, moderatörlüğünü Rıza Kıraç'ın yapacağı Pelin Esmer söyleşisi düzenlenecek.
Pelin Esmer - 15.04.2014
20. İfsak Kısa Film Festivali
Etkinlikte, İFSAK Kısa Film Atölyesi'nde Rıza Kıraç ve öğrencilerinin çektiği 2 kısa filmin gösterimi yapılacak, moderatörlüğünü Rıza Kıraç'ın yapacağı Pelin Esmer söyleşisi düzenlenecek.
Pelin Esmer - 11.04.2014
20. İfsak Kısa Film Festivali 26 Nisan'da Başlıyor
İFSAK Kısa Film Atölyesi'nde yönetmen Rıza Kıraç ve öğrencilerinin çektiği iki adet kısa filmin gösterimi ve moderatörlüğünü Kıraç'ın yapacağı Pelin Esmer söyleşisi de festival kapsamında yer alacak.
Pelin Esmer - 25.02.2014
Filmmor Festivali İstanbul Modern Sinema'da
Filmmor'un bu yılki İstanbul Modern programında, "Bedenimiz Bizimdir", "Kadınların Sineması", "Kendine Ait Bir Cüzdan" adlı tema bölümlerinde; Pelin Esmer'in Gözetleme Kulesi, Aslı Özge'nin Hayatboyu, Mama Ekvtimishvili'nin Hayatın Baharı, Meltem Parlak'ın Koltuk, Aleksandra Czenczek'in Oyuncak Bebekler Ağlamaz, Belgin Söylemez'in Şimdiki Zaman, Lucia Murat'ın Bana Anlatılan Anılar, Pola Beck'in Ufukları Aşmak, Muriel Couin ve Delphine Coulin'in 17 Kız, Alina Marazzi'nin Senin Hakkında Her Şey, Vidi Bilu'nun Kırılgan, Esther Hoffenberg'in Violette Leduc: Aşkın Peşinde, Lisa Fruchtman ve Rob Fruchtman'ın Tatlı Rüyalar ve Norma Fernandez'in Ruhen Camila gibi filmler bulunuyor.
Pelin Esmer - 14.09.2013
Altın Koza Heyecanı Başlıyor
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda finalist filmler şöyle: "Çanakkale Yolun Sonu / Yönetmen: Mustafa Kemal Uzun, Daire / Yönetmen: Atıl İnaç, Eve Dönüş Sarıkamış 1915 / Yönetmen: Alphan Eşeli, Gözümün Nuru / Yönetmen: Hakkı Kurtuluş – Melik Saraçoğlu, Hadi Baba Gene Yap / Yönetmen: Emre Yalgın, Hayat Boyu / Yönetmen: Aslı Özge, Jin / Yönetmen: Reha Erdem, Köksüz / Yönetmen: Deniz Akçay Katıksız, Lal / Yönetmen: Semir Aslanyürek, Soğuk / Yönetmen: Uğur Yücel, Yarım Kalan Mucize / Yönetmen: Biket İlhan, Yozgat Blues / Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun" Başkanlığını Berlin Film Festivali Avrupa Film Pazarı Direktörü Beki Probst'un yapacağı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisinde, yönetmen Pelin Esmer, yapımcı Türker Korkmaz, görüntü yönetmeni Özgür Eken, oyuncular Melisa Sözen ve Yiğit Özşener ile müzisyen Cengiz Onural görev yapacak.
Pelin Esmer - 07.09.2013
Ankara Engelsiz Filmler Festivali Ödül Töreni 8 Eylül'de
Halkbank'ın sponsorluğunda gerçekleştirilen Engelsiz Yarışma'da Pelin Esmer'in Gözetleme Kulesi (2012), Reha Erdem'in Jîn (2013), Yusuf Pirhasan'ın Kurtuluş Son Durak (2012), Reis Çelik'in Lal Gece (2012), Emin Alper'in Tepenin Ardı (2012) ve Erdem Tepegöz'ün Zerre (2012) filmleri olmak üzere 6 film bulunuyor.
Pelin Esmer - 09.06.2013
1. Kırmızı Lale Film Festivali
Festivalde Tepenin Ardı'nın yanı sıra Derviş Zaim'in Devir, Ahmet Sönmez'in Elveda Katya, Çiğdem Vitrinel'in Geriye Kalanlar, Pelin Esmer'in Gözetleme Kulesi, Reha Erdem'in Jin ve Reis Çelik'in ise Lal filmleri yarıştı.
Pelin Esmer - 22.05.2013
Tuncel Kurtiz'den Emek Sineması'na Destek
Beyoğlu'ndaki tarihi Emek Sineması'nın tamamen yıkıldığına dair haberlerin yayınlanmasının ardından, TMMOB Büyükkent Şubesi'nde uzmanlar ve sanat dünyasından isimlerin de katılımıyla bir basın açıklaması ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Ahumbay, Prof. Dr.Cevat Erder, Mimarlar Odası adına Mücella Yapıcı, yönetmenler Erden Kral ve Pelin Esmer ile oyuncular Tuncel Kurtiz ve Ahmet Rıfat Şungar katıldı.
Pelin Esmer - 22.05.2013
Tuncel Kurtiz'den 'Emek' Tepkisi
Beyoğlu'ndaki tarihi Emek Sineması'nın tamamen yıkıldığına dair fotoğraf ve görüntüler sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı. Bunun üzerine TMMOB Büyükkent Şubesi'nde uzmanlar ve sanat dünyasından isimlerin de katılımıyla bir basın açıklaması ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Ahumbay, Prof. Dr.Cevat Erder, Mimarlar Odası adına Mücella Yapıcı, yönetmenler Erden Kral ve Pelin Esmer ile oyuncular Tuncel Kurtiz ve Ahmet Rıfat Şungar katıldı.
Pelin Esmer - 21.05.2013
Dadaş Film Festivali Ödülleri Verildi
En iyi film ödülüne Lal Gece layık görülürken, filmdeki performansıyla en iyi kadın oyuncu Dilan Aksüt, en iyi erkek oyuncu ödülünü İlyas Salman aldı. En iyi kurgu yine Lal Gece filmiyle Reis Çelik'e verildi. En iyi yönetmen Gözetleme Kulesi'yle Pelin Esmer'e, en iyi senaryo Tepenin Ardı ile Emin Alper'e, en iyi görüntü yönetmeni Tepenin Ardı ile George Chiper'e, en iyi müzik ödülü ise Ateşin Düştüğü Yer ile Saki Çimen'e gitti.
Pelin Esmer - 19.05.2013
8. Uluslararası Dadaş Film Festivalinde 'Lal Gece' Filmi 4 Ayrı Dalda Ödül Aldı
Sunuculuğunu Arzu Okay'ın ressam kızı Eda Su Neidik'in yaptığı ödül gecesinde en iyi filme Lal Gece layık görüldü. Lal Gece filmindeki performansıyla en iyi kadın oyuncu Dilan Aksüt, en iyi erkek oyuncu ödülünü İlyas Salman aldı. En iyi kurgu yine Lal Gece filmiyle Reis Çelik'e verildi. En iyi yönetmen Gözetleme Kulesi'yle Pelin Esmer'e, en iyi senaryo Tepenin Ardı ile Emin Alper'e, en iyi görüntü yönetmeni Tepenin ardı ile George Chiper'e, en iyi müzik ödülü ise Ateşin Düştüğü Yer ile Saki Çimen'e verildi.
Pelin Esmer - 18.05.2013
Dadaş Film Festivalinde 'Lal Gece'ye 4 Ödül
Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezinde düzenlenen ödül törenine Vali Vekili Özgür Arslan, festival komitesi başkanı Nil Gürpınar, onur konukları Şefik Döğen, Eşref Kolçak, Engin Çağlar, Abdurrahman Keskiner, jüri üyeleri Firuzan, Nilüfer Açıkalın, Fırat Sayıcı, Thomas Balkenhol, yönetmenler ile oyuncular katıldı. Sunuculuğunu Arzu Okay'ın ressam kızı Eda Su Neidik'in yaptığı ödül gecesinde en iyi filme Lal Gece layık görüldü. Lal Gece filmindeki performansıyla en iyi kadın oyuncu Dilan Aksüt, en iyi erkek oyuncu ödülünü İlyas Salman aldı. En iyi kurgu yine Lal Gece filmiyle Reis Çelik'e verildi. En iyi yönetmen Gözetleme Kulesi'yle Pelin Esmer'e, en iyi senaryo Tepenin Ardı ile Emin Alper'e, en iyi görüntü yönetmeni Tepenin ardı ile George Chiper'e, en iyi müzik ödülü ise Ateşin Düştüğü Yer ile Saki Çimen'e verildi.
Pelin Esmer - 18.05.2013
8. Uluslararası Dadaş Film Festivali
Reis Çelik'in yönettiği "Lal Gece" en iyi film, İlyas Salman en iyi erkek oyuncu, Saki Çimen, "Ateşin Düştüğü Yer" filmiyle en müzik ödülü, Pelin Esmer, "Gözetleme Kulesi" ile en iyi yönetmen, Emin Alper de "Tepenin Ardı" filmiyle en iyi senaryo yazarı seçildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Pelin Esmer Haberleri | Pelin Esmer Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Pelin Esmer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Pelin Esmer kimdir, hayatı ve biyografisi. 36. İstanbul Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 12:16:29. #1.14#

title